REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Detalių donorais virtusių automobilių savininkai atsikratė galvos skausmo

Nuvykti į techninę apžiūrą – vienos dienos leidimas

„Regitros“ duomenimis, nuo liepos 1 dienos įsigaliojus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, papildomai buvo sustabdyti leidimai dalyvauti eisme per 130 tūkst. automobilių. Jau anksčiau dalyvauti eisme negalėjo apie milijonas transporto priemonių. Artėjant į pabaigą 90-ies dienų terminui, vėl eksploatuoti leista per 80 tūkst. automobilių.

Bus išregistruoti automatiškai

„Regitra“ Informacinių technologojų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius sako manantis, kad nuo liepos 1 dienos įsigaliojusiomis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis, ypatingai džiaugsis apie 800 tūkst. automobilių savininkų. Priežastis paprasta – automobiliai, kurių ko gero seniai Lietuvoje nėra nė kvapo arba kurie virto atsarginėmis dalimis, bus išregistruoti automatiškai.

„Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis tikrai džiaugsis dalis potencialių mūsų klientų – automobilių, kurių leidimas dalyvauti eisme sustabdytas, savininkai. Kadangi mes automatiškai išregistruosime automobilius, o nuo jų galvos nukris rūpestis. Tai iš Lietuvos išvaryti, išrinkti, garažiukuose ar tarpgaražėse stovintys kaip atsarginių dalių donorai, automobiliai. Aš namau, kad tokių automobilių, kurie perparduoti arba išardyti, bet neišregistruoti, bus apie 800 tūkst.“, – naujienų portalui balsas.lt sakė V. Jasiulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, maždaug tokiam kiekiui Lietuvoje registruotų automobilių eilę metų neatliekama techninė apžiūra (TA). „Tačiau anksčiau neturėjome galimybės išvalyti nuo jų registrą ir atrodėme, kad esame labai turtinga valstybė, turinti virš 2 mln. transporto priemonių“, – priduria jis.

REKLAMA

Savaitgalį leidimo negrąžins

„Regitros“ duomenimis, nuo liepos 1 dienos įsigaliojus įstatymo pataisoms papildomai buvo sustabdyti leidimai per 130 tūkst. automobilių. Jau anksčiau dalyvauti eisme negalėjo apie milijoną. „Tačiau nuo liepos 1 dienos per 80 tūkst. automobilių jau grįžo į eismą. Dalis jų gali būti ir iš to milijono, jei TA ar civilinės atsakomybės draudimas (CA) pasibaigė, tarkime, birželį“, – sako jis.

Pasak V. Jasiulevičiaus, automobilių eksploatacijos pertrūkis gali būti ir labai trumpas – vos keliolikos valandų. „Pavyzdžiui, draudimas pasibaigė vidurnaktį, ryte savininkas eina į draudimo bendrovę, tačiau draudimas įsigalios po kelių valandų, tarkime, 14 valandą. Tokiu atveju leidimas dalyvauti eisme buvo sustabdytas vos 14-ai valandų. Tačiau jei jūs apsidraudėte rugsėjo 19, o draudimas įsigalioja 22 dieną, tai 20 ir 21 dienomis, savaitgalį mes nieko negalime pakeisti. O pirmadienį mes gavome iš draudikų informaciją ir automobilį galima eksploatuoti toliau. Todėl norėdami išvengti nemalonių netikėtumų, nieko neatidėliokite paskutinei dienai“, – pasakoja jis. V. Jasiulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas patikslina, kad rugsėjo 28 dieną baigsis 90 dienų terminas tiems transporto priemonių savininkams, kurių automobiliams buvo sustabdytas leidimas dalyvauti eisme liepos 1-ąją, kai įsigaliojo įstatymo pataisos.

„Tiems, kurių leidimas sustabdytas vėliau, toks pats terminas, per kurį transporto priemonių savininkai turi pasirūpinti atlikti automobilių privalomąją TA ar apsidrausti CA, skaičiuojamas nuo sustabdymo dienos“, – sakė V. Jasiulevičius.

Sugrįžti galima bet kada

„Regitros“ atstovo teigimu, jei dėl kokių nors priežasčių automobilio savininkas nesuskubs ar dėl kokių nors priežasčių nenorės to padaryti per 90 dienų, tai nereiškia, kad šie automobiliai jau niekada negalės išvažiuoti į gatves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei atsitiks taip, kad per 90 dienų kas nors nespės susitvarkyti ir automobiliai bus išregistruoti, ne tragedija. Tačiau norėdami juos grąžinti į eismą, savininkai turės kreiptis į „Regitrą“ ir bendra tvarka iš naujo įregistruoti automobilį. Tai žmogui jau papildoma našta – tiek finansiškai, tiek dėl sugaišto laiko. Todėl parodykite, kad rūpinatės – tie, kurie norėtų kada nors vėliau dalyvauti eisme, informuokite „Regitrą“, kad patys pratęsiate laikotarpį ir nurodykite datą, kada planuojate vėl išvažiuoti į gatvę ir dalyvauti eisme. Jeigu bus nurodyta konkreti data, tam laikui atėjus mes patys patikrinsime, ar visos prievolės atliktos ir automatiškai gražinsime leidimą. Maksimalus pratęsimo laikotarpis yra metai, bet tarkime, žmogus galvoja, kad iki kitų metų balandžio 1 dienos susitvarkys, jis tokią datą mums ir nurodo“, – aiškina specialistas.

REKLAMA

Paprašytas pateikti pavyzdį, kaip visa tai veiks, V. Jasiulevičius aiškino: „Pavyzdžiui, iki rugsėjo 28 dienos automobilio dalyvavimas eisme dabar sustabdytas, tačiau žmogus nespėja jo sutvarkyti. Jis jau šiandien gali pranešti, kad nuo rugsėjo 28 dienos kai sukaks 90 dienų, pats stabdo savo automobilio dalyvavimą eisme. Jei jis planuoja, kad, pavyzdžiui, motociklu jis vėl norės važinėti nuo gegužės mėnesio, kai atšils, jis taip ir nurodo. Bet aš patarčiau rašyti balandžio 1, jeigu pasitaikytų ankstyvas pavasaris. Žinoma, iki mums nurodytos datos jis turi susitvarkyti – turi būti atlikta TA, taip pat turi būti galiojantis CA. Ir balandžio 1 dieną mes patys patikrinsime, ar tai padaryta. Jei perievolės nebus atliktos, tikrinsime kasdien ir vėliau, bet tą pačią balandžio 1-ąją jam automatiškai 90-čiai dienų bus pratęstas sustabdymas. Tačiau grįžti į eismą bus galima bet kurią iš tų dienų, kai tik prievolės bus atliktos“.

REKLAMA

Todėl, pataria V. Jasiulevičius, jei tikslios datos nežinote, pranešdamas „Regitrai“ geriau ją mėnesiu paankstinkite. „Jeigu net nespėsite, pavyzdžiui, suremontuoti automobilio, turėsite dar 90 dienų rezervą grįžti į eismą automatiškai – be jokių papildomų įregistravimo procedūrų. Kita vertus, jei informuosite, kad norite grįžti į eismą po pusės metų, bet vėliau nuspręsite kad norite tai padaryti anksčiau, į eismą jūsų automatiškai negrąžinsime. Tai daroma dėl to, kad jums, pavyzdžiui, išvykus į užsienį, kas nors kitas jums nežinant negalėtų pasirūpinti jūsų automobilio TA ir CA ir juo naudotis prieš jūsų valią“, – aiškina jis. Jeigu taip nutiktų, kad automobilio savininkas nuspręstų sutrumpinti terminą, jis privalėtų apie tai pranešti „Regitrai“.

Nuvykti į TA – vienos dienos leidimas

Pasak V. Janulevičiaus, jei negalioja techninė apžiūra, juridiškai automobilis negali važiuoti. Kaip tada nuvažiuoti jos atlikti, balsas.lt teiraujasi pašnekovo.

„Įstatymas leidžia išsiimti leidimą vienai dienai – nuvykti į TA“, – primena jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų