REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai siūlo daugiau galimybių išlaikyti gimnazijos klases, jei nesurenkamas minimalus 21 mokinio skaičius.

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai siūlo daugiau galimybių išlaikyti gimnazijos klases, jei nesurenkamas minimalus 21 mokinio skaičius.

REKLAMA

Šios frakcijos atstovai Algirdas Stončaitis ir Vilija Targamadzė parengė Švietimo įstatymo pataisą, kad savivaldybės tarybos sprendimu būtų galima leisti formuoti III ir IV gimnazijų klases, jeigu klasėje nėra 21 mokinio, bet yra pakankamas skaičius mokinių žemesnėse klasėse.

Pasak iniciatorių, tokia tvarka leistų išlaikyti gimnazijas, kai laikinai sumažėja moksleivių, bet klasės vėliau būtų užpildytos, nes yra pakankamai jaunesnių vaikų.

Mokyklų tinklo taisyklės nustato, kad gimnazijos III ir IV klasėje gali būti 21–30 mokinių. Išimties tvarka mažesnes klases galima formuoti tautinių mažumų mokyklose, jei tai vienintelė tautinės mažumos kalba ugdymą vykdanti mokykla regione, vienintelėje gimnazijoje savivaldybėje ir dar keliais atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

Šis reikalavimas taip pat nebus taikomas kitais mokslo metais formuojant paskutinę gimnazijos klasę – mažiausias mokinių skaičius joje galės būti 12.

REKLAMA

Demokratai tvirtina, kad tokie klasių formavimo reikalavimai neatitinka realios situacijos savivaldybėse, regioninės politikos ir gali lemti gimnazijų uždarymą, o nesant reikiamam mokinių skaičiui III klasės sraute vieneriems metams steigti kitos gimnazijos skyrių netikslinga.

Projekto aiškinamajame rašte pateikiami duomenys, kad praėjusiais mokslo metais 84 savivaldybių gimnazijos turėjo vieną klasės komplektą, kuriame nebuvo 21 mokinio, o šiais mokslo metais tokių gimnazijų buvo 69.

Taip pat iniciatoriai siūlo atsisakyti nuostatos, kad sudarius mažesnes nei nustatyta klases joms išlaikyti iš valstybės biudžeto neskiriamos mokymo lėšos, tad jas turi degti savivaldybės. Vietoje to siūloma nustatyti, kad mokymo lėšos iš valstybės biudžeto tokiu atveju būtų proporcingai mažinamos, o ne išvis nutraukiamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų