REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smukę Seimo populiarumo reitingai ir plenarinių posėdžių nelankomumas nepatinka Seimo etikos sargams. Siūloma sugriežtinti Seimo narių atsakomybę už nedalyvavimą Seimo plenariniuose posėdžiuose, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Sieks didinti lankomumą

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Manfredas Žymantas kartu su kitais šios komisijos nariais įregistravo Seimo statuto pataisas, kuriomis sieks grąžinti Seimo narius į plenarinių posėdžių salę.

REKLAMA

„Seimo populiarumo reitingai visiškai krinta, posėdžių lankomumas taip pat. Siekiame, kad parlamentarai atsigręžtų į Seimą ir taip pakeltų jo prestižą. Kokybiniu požiūriu šios pataisos įtakos gal ir neturės, bet bent jau kiekybiniu, tikiuosi, situacija tikrai pagerės. Manau, salės nebus tokios tuščios kaip dabar“, - vylėsi M.Žymantas.

Šiuo metu Seimo statutas suteikia Seimo nariui galimybę, neprisiimant teisinės atsakomybės, nedalyvauti daugiau kaip pusėje Seimo plenarinių posėdžių, kuriuose vyksta iš anksto numatyti balsavimai dėl teisės aktų priėmimo.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo statuto pataisoje numatyta, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip trečdalyje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku vyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu.

„Čia ne pinigai esmė. Niekam nėra didelis džiaugsmas ateiti pas mus pasiaiškinti. Nemanau, kad parlamentarams smagu sulaukti neigiamo žiniasklaidos vertinimo. Mano manymu, turi būti prevencinė priemonė, kad Seimo nariai atidžiau pradėtų lankyti plenarinius posėdžius, reikšti savo mintis, balsuoti“, - teigė M.Žymantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl išvykų - valdybos sutikimas

Kita etikos sargų siūloma pataisa - kad Seimo valdyba Seimo narių prašymu ir komitetų ar frakcijų teikimu svarsto ir pritaria Seimo narių išvykoms į užsienį ne Seimo lėšomis sesijos metu.

„Gali būti, kad žmogus turi sveikatos problemų ir gydytojo rekomendaciją nuvažiuoti į tam tikrą šalį. Pavyzdžiui, sergantis odos ligomis gali važiuoti į Turkiją ar prie Negyvosios jūros, nes ten tinkamos sąlygos gydytis. Yra situacijų, kai galima protingai paprašyti ir valdyba atsižvelgtų. Tada visiems būtų aišku - yra reikalas, valdyba išleidžia, niekam nekiltų jokių klausimų“, - pataisos išimtis vardijo M.Žymantas.

REKLAMA

K.Daukšys: „Situacijos nepakeis“

Šią savaitę dėl poilsinės kelionės į Siciliją į Seimo etikos sargų akiratį patekęs Seimo narys Kęstutis Daukšys siūlomas pataisas vertino skeptiškai.

„Kokį sprendimą priims, toks bus geras. Nemanau, kad tai paveiktų Seimo narių apsisprendimą. Jie yra suaugę žmonės, jei ką nors daro, tai ir padaro. Ir nėra čia didelės reikšmės, ar nuskaičiuos pinigų, ar ne, - sakė K.Daukšys. - Dalyvavimas posėdyje dar nereiškia, kad gerai dirbi.  Darbo našumui yra kiti kriterijai - siūlymai, pasisakymai. Ta pataisa man asmeniškai didelės įtakos neturės“.

Pasak K.Daukšio, būtų kur kas veiksmingiau, jeigu Seimo narys galėtų pasiimti nemokamų atostogų. „Nemanau, kad būtų labai tuo piktnaudžiaujama, tikiu kolegų sąmoningumu“, - teigė parlamentaras.

Arturas Paknys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų