46
Pergalingas Deivido Gailiaus šūvis (nuotr. Fotodiena.lt)

Paskutines Europos taurės ir LKL rungtynes pralaimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ stebuklingai išplėšė pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“ 78:75. Deividas Gailius tapo didvyriu, pataikiusiu metimą su sirena.

46

Pirmasis kėlinys kiek sėkmingiau prasidėjo vilniečiams, tačiau „Neptūnas“ aikštės šeimininkams į priekį pabėgti neleido. Aikštėje pasirodė ir naujasis „Lietuvos ryto“ pirkinys, o klaipėdiečiai po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 17:18.

Prieš antrąjį kėlinį buvo surengta akcija „Žaislų lietus“. Susirinkę žiūrovai į aikštę metė žaislus, kurie vėliau keliaus į globos namus, vaikų dienos centrus ir daugiavaikėms šeimoms. Ketvirtis buvo permainingas: pirmavo tai viena, tai kita komanda, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo „Lietuvos rytui“ pirmaujant 39:35.

Trečiajame kėlinyje ilgiau priekyje buvo uostamiesčio klubas, kuris puikiai gynėsi ir per 7 minutes varžovams buvo leidęs įmesti vos 5 taškus. Prieš lemiamą ketvirtį priekyje 50:56 buvo „Neptūnas“.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pagaliau atgijo ir „Lietuvos ryto“ arenos tribūnos, kurios iki tol buvo itin tylios. Jas kaip mat tritaškiu su pražanga pritildė Martynas Mažeika. Vėliau varžovų lanką sudrebino Jerai`us Grantas, o vilniečiai bandė gelbėtis tritaškiais ir, likus žaisti 3 minutes, atsilikinėjo 64:71. Po D. Logano tikslaus tolimo šūvio komandas teskyrė 2 taškai (69:71), o D. Gordonas rezultatą buvo persvėręs.

Rezultatas buvo lygus, M. Mažeika prasižengė prieš D. Loganą, kuris realizavo abu baudų metimus, D. Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Prieš L. Drew prasižengė D. Gordonas, abu baudų metimai buvo taiklūs, tačiau D. Gailius paskutinę rungtynių sekundę pataikė fantastišką metimą ir vilniečiai triumfavo!

„Lietuvos rytas“: D. Gailius 14, J. Jucikas 13 ir D. Loganas (8 rez. perd.) po 13, ir D. Gordon (12 atk. kam.) 11.

„Neptūnas“: J. Grant (13 atk. kam.) 12, M. Girdžiūnas 11, J. Baron ir O. Johnson po 10, V. Šarakauskas 9, M. Mažeika 8.