Lenkijoje sekmadienį vyko 8-asis šio sezono prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas. Europos rekordas krito vyrų 1500 m bėgime. Norvegas Jakobas Ingebrigtsenas distanciją įveikė per 3 min. 27.14 sek. ir pagerino sau priklausiusį rekordą (3:27.95). Tuo pačiu jis pasiekė varžybų rekordą ir geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

J.Ingebrigtseno laikas – ketvirtas per rungties istoriją. Greičiau yra bėgę pasaulio rekordininkas marokietis Hichamas El Guerroujas (3:26.00) bei du Kenijos atletai – Bernardas Lagatas (3:26.34) ir Asbelis Kipropas (3:26.69).

„Tokiuose bėgimuose visada koncentruojuosi į save ir stengiuosi pasiekti kuo geresnį rezultatą. Pasisakė, jog šiandien turėjome labai gerus „zuikius“, kurie priekyje palaikė gerą tempą. Norėjau bėgti greičiau nei per 3 min. 28 sek. ir savo tikslą įvykdžiau. Pasiekiau šiuo metu geriausią įmanomą rezultatą. Nuo šiol visą dėmesį skirsiu pasiruošimui pasaulio čempionatui“, - sakė J.Ingebrigtsenas.

Vyrų rutulio stūmime favorito statusą pateisino amerikietis Ryanas Crouseris. Jis lyderiu tapo po penktojo bandymo (22,52 m), o šeštu mėginimu rutulį nustūmė dar toliau – 22,55 m. Beje, R.Crouseris šių metų gegužės pabaigoje pagerino pasaulio rekordą, kai nustūmė rutulį net 23,56 m. R.Crouseriui dabar apskritai priklauso trys geriausi rezultatai šios rungties istorijoje (23,56, 23,37 ir 23,30).

Moterų šuolio į aukštį rungtyje net trys sportininkės – sezono lyderė australė Nicola Olyslagers ir ukrainietės Iryna Geraščenka bei Julija Levčenka – įveikė 1,98 m aukštį ir gerino varžybų rekordą. Pergalė atiteko I.Geraščenkai, nes jai prireikė mažiausiai bandymų. N.Olyslagers buvo antra, J.Levčenka – trečia. Šiemet australė yra šokusi 2,02 m, bet Lenkijoje įveikti 2,01 m aukščio jai nepavyko trimis mėginimais.

I.Geraščenko pergalę paskyrė Ukrainos kariams.

Analogiškoje vyrų rungtyje geriausią sezono rezultatą pasaulyje ir varžybų rekordą pasiekė katarietis Mutazas Essa Barshimas, šokęs 2,36 m. Jis aplenkė antroje vietoje likusį italą Gianmarco Tamberi (2,34), su kuriuo 2021 m. dalijosi Tokijo olimpiados auksą.

Moterų 100 m bėgime tik antra liko geriausią sezono rezultatą pasaulyje (10.65) turinti jamaikietė Shericka Jackson. Ji finišavo per 10.78 sek. ir praleido į priekį amerikietę Sha‘Carri Richardson (10.76). Trečia vieta džiaugėsi lenkė Ewa Swoboda (10.94).

Vyrų 100 m sprintą laimėjo Akani Simbine (9.97 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Tuo tarpu Jamaikos pirmenybėse fiasko po diskvalifikacijos patyręs antras greičiausias visų laikų žmogus (9.69) Yohanas Blake‘as su geriausiu savo sezono rezultatu finišavo 5-as – 10.01 sek. Y.Blake'as Jamaikos pirmenybėse buvo diskvalifikuotas dėl per ankstyvo starto, tada jam leista bėgti vienam, bet jis sugaišo 10.31 sek. ir vis tiek nepateko į kitą etapą, nors skundėsi, kad jo laikas buvo netinkamai matuojamas.

Moterų trišuolyje geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekė Yulimar Rojas. Pasaulio rekordininkė (15,74 m) iš Venesuelos nušoko 15,18 m.

Etiopė Hirut Meshema 1500 m nubėgo per 3 min. 54.87 sek. ir pagerino 2022 m. tautietės Diribe Welteji pasiektą varžybų rekordą (3:56.91). D.Welteji bėgo ir sekmadienį bei finišavo trečia (3:55.08). Antra buvo kita etiopė Birke Haylom (3:54.93).

Vyrų šuoliuose su kartimi nugalėjo favoritas švedas Armandas Duplantis, pirmu bandymu įveikęs 6,01 m aukštį. Visgi, peršokti per į 6,13 m aukštį iškeltą kartelę jam nepavyko, todėl tiek geriausias sezono rezultatas pasaulyje (6,12), tiek varžybų rekordas (6,10), kurie abu priklauso A.Duplančiui, liko galioti.

Moterų 400 m bėgime varžybų rekordą pasiekė lenkė Natalia Kaczmarek (49.48). Ji pagerino pernai garsiosios olandės Femke Bol (49.75) fiksuotą laiką. Taip pat varžybų rekordą pasiekė etiopė Freweyni Hailu, 3000 m nubėgusi per 8 min. 26.61 sek. Ankstesnį, Sifan Hassan priklausiusį, rekordą (8:39.27) pagerino net 6 bėgikės, o 7-a finišavo Latvijos rekordą pasiekusi Agate Caune (8:39.78).

Moterų 100 m barjeriniame bėgime nugalėjo nigerietė Tobi Amusan (12.34). Ji pakartojo pernai Jasmine Camacho-Quinn iš Puerto Riko pasiektą varžybų rekordą. Taip pat varžybų rekordą pasiekė marokietis Soufiane El Bakkali (3000 m kliūtinis bėgimas, 8:03.16), Wayde‘as van Niekerkas iš Pietų Afrikos Respublikos (400 m bėgimas, 44.08) ir Mary Moraa iš Kenijos (800 m bėgimas, 1:56.85).