• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiaaukščiuose namuose kilusių gaisrų neužgesintų pusė šalyje veikiančių gelbėjimo tarnybų, rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Ukmergės mieste draudžiama statyti aukštesnius nei trijų aukštų gyvenamuosius namus ar valstybines įstaigas.

REKLAMA

Mat vietiniai ugniagesiai neturi automobilinių kopėčių ir keltuvų, kuriais gaisro metu galėtų gelbėti aukščiau negu trečiajame aukšte gyvenančius žmones.

Apie šią ugniagesių problemą tik dabar sužinoję keliasdešimties Ukmergėje stovinčių daugiaaukščių namų gyventojai pasijuto nesaugūs.

Apie draudimą sužinojo pavasarį

„Pirmą kartą su tokiais ugniagesių draudimais susidūrėme šį pavasarį, kai susitikę su projektuotojais derinome būsimo naujojo Ukmergės „Sodros“ pastato statybas. Buvo planuojama, jog nedideliame sklype iškils 5 aukštų statinys.

REKLAMA
REKLAMA

Kai rajono ugniagesių vadovas atsisakė palaiminti šį projektą, manėme, kad tai – tik kaprizas, tačiau išvydę dokumentus supratome, kad to reikalauja prieš trejus metus įsigaliojęs Statybos techninis reglamentas“, – iki šiol negali atsigauti Ukmergės rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Arvydas Džiugas.

Savo darbo kabinete jis turi 1997 metais patvirtintą bendrąjį Ukmergės miesto planą, kuriame numatytos net kelios vietos daugiaaukščiams namams statyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Architektas patikino, kad 1997-aisiais gaisrininkai apie jokias kopėčias nekalbėjo.

Daugiabučių nestatė 12 metų

Antroji ukmergiškių ugniagesių „antausį“ gavo nekilnojamojo turto plėtra besiverčianti Kauno įmonė „Statybų projektų paslaugos“.

Ukmergėje, Antakalnio gatvėje, įsigytame daugiau nei 3 hektarų sklype jie planavo statyti du sublokuotus keturaukščius 76 butų namus.

REKLAMA

Tačiau tik pradėję projektavimo darbus buvo priversti atsisakyti planų.

„Tai precedento neturintis atvejis! Miesto bendrajame plane numatyta, kad mūsų įsigytame žemės sklype turėtų iškilti daugiau negu 20 penkių aukštų daugiabučių.

Tuo, kad ugniagesiai neturi aukštuose pastatuose dirbti skirtos įrangos, turėtų susirūpinti miesto valdžia ir visi gyventojai.

REKLAMA

Nejaugi laukiama, kol atsitiks kokia nelaimė?“ – stebėjosi bendrovės „Statybų projektų paslaugos“ direktorė Jurgita Silickienė.

Ji pridūrė, kad dabar statyti ne aukštesnius kaip trijų aukštų gyvenamuosius daugiabučius niekam nėra naudinga.

Ukmergėje daugiabučių namų niekas nestatė jau 12 metų.

Reikalavimai – neįgyvendinami

Anot J. Silickienės, rajono ugniagesių pasiūlyta išeitis – įrengti po atskirą avarinio išėjimo laiptinę, labai padidintų butų kainas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai papildomai kainuotų apie 2 milijonus litų – tiek pat, kiek kainuoja gaisrinis automobilis su autokopėčiomis ar keltuvu. O mes ketinome statyti ne prabangius, o vietiniams įperkamus butus“, – pridūrė bendrovės bendrasavininkis Algimantas Bertulis.

Su architektais jie svarstė galimybę planuojamų statyti daugiabučių namų balkonuose įrengti avarines kopėčias. Kadangi tai pažeistų gyventojų privatumą, šios minties buvo atsisakyta.

REKLAMA

Įrangos neturi pusė tarnybų

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius teigė, jog draudimas statyti ne aukštesnius kaip trijų aukštų namus nėra vien tik Ukmergės miesto problema.

Šalies miestuose veikiančios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tarnybos šiuo metu turi tik 29 autokopėčias ir 8 autokeltuvus.

REKLAMA

Artimiausios priešgaisrinės tarnybos, kurios turi šią įrangą, yra Vilniuje, Kaune, Panevėžyje.

Autokopėčių ar autokeltuvų neturi ir Anykščių, Biržų, Kelmės, Lazdijų, Zarasų bei kitų nedidelių rajonų ugniagesiai.

„Nors mieste yra daug penkiaaukščių namų, mes neturime ne tik tokios įrangos, bet ir patalpų jai laikyti“, – sakė Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Pranas Klivickas.

Ne tiktai anykštėnams, bet ir Kelmės bei Zarasų ugniagesiams, prieš įsigyjant autokopėčias arba autokeltuvą, prireiktų rekonstruoti savo gaisrinės pastatą.
Daiva Zimblienė
 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų