REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučių namų administratoriams gyventojai reguliariai moka pinigus už turto administravimą ir priežiūrą. Tačiau prireikus išspręsti vieną ar kitą problemą, administruojančios bendrovės ar jų samdomų subrangovų darbuotojų neprisišauksi. Tad už ką mokama tokiems administratoriams?

Daugiabučių namų administratoriams gyventojai reguliariai moka pinigus už turto administravimą ir priežiūrą. Tačiau prireikus išspręsti vieną ar kitą problemą, administruojančios bendrovės ar jų samdomų subrangovų darbuotojų neprisišauksi. Tad už ką mokama tokiems administratoriams?

REKLAMA

Neseniai vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje moteris pasidalijo įrašu, kuriame piktinasi savo namą administruojančios įmonės aplaidumu – rudens pradžioje sugedę vartai vis dar nėra pataisyti, o kaskart susisiekus su įmone – „ta pati dainelė“.

Moters įrašas sulaukė ir kitų gyventojų atsiliepimo komentaruose – žmonės stebėjosi, už ką gi jie tuomet moka įmonei, prižiūrinčiai jų namo tvarką, jei pagalbos reikia laukti kelis mėnesius.

Nesutvarko jau kelis mėnesius

Įraše, kuriame piktinamasi dėl namą administruojančios įmonės darbo, moteris namo priežiūros administratoriaus pavadinimo neslepia.

REKLAMA
REKLAMA

„Garažo vartai sugedę jau nuo rugsėjo. Nuolat skambiname „Mano būstui“, visada ta pati dainelė – užregistruoja gedimą ir pažada, kad sutvarkys. Bandėme ir gražiuoju kalbėti, ir piktuoju. Visiškai jokios naudos.

REKLAMA

Esu tikra, kad ir kiti gyventojai yra skambinę dėl šios bėdos. Ko imtis, kad „Mano būstas“ pradėtų dirbti savo darbą?“, – rašė moteris.

Įraše pridedama, kad paskutinį kartą rugsėjo mėnesį įvykusį gedimą moteris „Mano būsto“ sistemoje registravo gruodžio 30 d.

„Lyg ir lapkritį buvo savaitė, kai vyras skambino kiekvieną rytą prieš darbą. Ir visada tą patį jie kalba“ – nemalonia patirtimi dalijosi moteris.

Komentaruose jai atliepė kitas vyriškis.

„Nežinau, kaip jūs, tačiau kartais kyla klausimas už ką mokame mano būstui? Jeigu darbų nesugeba atlikti, ar verta toliau naudotis paslaugomis?“ – klausė taip pat įmonės darbu nepatenkintas vyriškis.

REKLAMA
REKLAMA

Problemą mato ir bendrijos

Vieno Vilniaus mikrorajono daugiabučio bendrijos pirmininkas Algimantas (vardas pakeistas) sako taip pat pastebintis, kad iš visų gyvenamųjų namų administratorių daugiausiai nusiskundimų tenka „Mano būstui“ – gyventojus dažniausiai piktina ne tik pagalbos suteikimo terminas, bet ir sunkumai problemą užregistruoti.

„Pabandykit ten prisiskambint jūs, tai atsilieps ten tai Marijampolė, tai Kėdainiai, Klaipėda, Kaunas, suprantat. Ir tu ten teisybės, nieko tu ten nesurasi.

Mano galva, namus jie prižiūri blogai. Viename name, kur turiu butą, stogas tekėjo, tai aš už savo pinigus jį taisiau“, – patirtimi su „Mano būsto“ įmone dalijasi Algimantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras prideda, kad kol „Mano būstas“ turėjo savo darbuotojų kolektyvą, problemų buvo mažiau.

„Dar seniau turėjo jie savo darbuotojus, santechnikus – tai visus juos atleido, o dabar samdo tik kitas įmones. Taip nusiplauna nuo atsakomybės ir tik pinigus renka“, – sako vyriškis.

Visgi Algimantas sako, kad iš dalies kalti ir patys gyventojai, besitaikstantys su tokiu administratorių darbu.

„Kai, pavyzdžiui, nėra bendrijos, tai kaip ją sukursi ar kaip administratorių pakeisi, kai reikia beveik pusės gyventojų parašų – tiek gyventojų nesusirinks – net į bendrijų susirinkimus žmonės labai vangiai eina“, – prideda Algimantas.

Šiaulių daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos prezidentė Virginija Remeikienė, kalbėdama bendrai apie namų priežiūros administratorius, taip pat sako, kad dėl jų žmonės tikrai skundžiasi.

REKLAMA

„Gaunu ir raštiškų skundų, bet bendrija neturi tokių įgaliojimų juos spręsti, tai tokiais atvejais siūlome kreiptis į Būsto rūmų prezidentą arba savivaldybę“, – sako V. Remeikienė.

V. Remeikienės teigimu, administratoriams dirbti nesunku – jie kaip ir rūpinasi, bet nesuka per daug galvos, nes neneša atsakomybės prieš gyventojus.

„O pabandytų bendrijos pirmininkas nekreipti dėmesio į problemas, tai, grubiai, tariant, numautų mums kelnes per galvą – gautumėm tokią baudą, kad daugiau nenorėtumėm.

Vienintelis dalykas yra toks – nepatinka administratorius – keiskit. Eikit į savivaldybę, kreipkitės į Būsto rūmus. Bendrija dėl administratoriaus problemų padėti negali, neturime mes tokios kompetencijos“, – sako V. Remeikienė.

REKLAMA

Prašo kantrybės

„Mano būsto“ komunikacijos grupės vadovas Paulius Ugianskis sako, kad nuo 2019 m. bendrovėje gyventojų problemų registravimo tvarka veikia pagal naują modelį.

„Jei anksčiau mes dirbome pagal principą klientas-darbuotojas-sistema, tai dabar vadovaujamės principu klientas-sistema-darbuotojas.

Tokiu būdu visi kliento klausimai iškarto atsiduria sistemoje ir jie nedelsiant perduodami konkrečiam specialistui spręsti: avarinės tarnybos darbuotojui, inžinieriui, apskaitininkui, užklausų valdytojui, e-pardavėjui, kokybės kontrolieriui ir t.t.“ – sako įmonės atstovas.

P. Ugianskio teigimu, tokia problemų registravimo tvarka pasiteisina labiau nei prieš tai buvusi.

„Ankstesniame modelyje klientas pirmiausiai kontaktuodavo su vadybininku, kuris turėdavo užtikrinti, kad informacija būtų suvesta į sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, bet pasitaikydavo, jog neretai suveikdavo žmogiškasis faktorius ir darbuotojas tiesiog pamiršdavo, išeidavo atostogų, pakeisdavo darbą, neturėdavo nuotaikos ar panašiai ir taip kliento išsakyta problema tiesiog pasimesdavo ar likdavo tik pas konkretų asmenį galvoje“, – kodėl įmonė pakeitė problemų registravimo modelį aiškina P. Ugianskis.

„Mano būsto“ atstovas prideda, kad šiuo metu kiekviena problema yra įkeliama į darbų dalijimosi platformą – taip nebeliko vietos šešėliui ir interesų kofliktams.

„Visi darbai perkami iš rinkos, o ne iš vienų rankų. (...) Platformoje gali dirbti tik sertifikuoti ir individualios veiklos pažymėjimus turintys meistrai.

REKLAMA

Kiekvienam darbui atlikti meistrai per sistemą pasiūlo savo kainas, tad vyksta konkurencija ir laimi tas, kas pasiūlo atlikti darbus už mažiausią įkainį. Toks sprendimas pasiteisino – šiandien prie sistemos prisiregistravę jau daugiau nei 2 tūkst. įvairaus profilio savo amato žinovų“, – sako P. Ugianskis.

Atstovas prideda, kad darbų atlikimas paprastai užtrunka 1–4 darbo dienas ir tik retais atvejais, priklausomai nuo darbų dydžio, sudėtingumo, medžiagų tiekimo niuansų, darbai gali užtrukti iki keleto savaičių ar ilgiau.

Visgi P. Ugianskis užsimena, kad šiuo metu įmonei kyla sunkumų suvaldyti klientų užklausų srautus.

„Trumpuoju laikotarpiu visiškai suderinsime vidinius procesus ir mūsų klientai akivaizdžiai pajus teigiamus pokyčius. Tiesiog prašome šiek tiek kantrybės“, – paaiškina P. Ugianskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų