REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Inovacijos nėra kažkas mistiško ir nepasiekiamo. Inovacijas įmonėse kurti gali net patys darbuotojai, tik svarbu jiems sudaryti sąlygas išsakyti idėjas, bent pirminiame etape jų nekritikuoti ir turėti noro tas idėjas įgyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekviena įmonė, norinti kurti ir diegti inovacijas, turi įsiklausyti į darbuotojus, investuoti į  vadybos technologijas, pašalinti vertės nekuriančias veiklos sritis, atrasti savo verslo konkurencines nišas, dalyvauti įvairiuose renginiuose ir plėsti akiratį. Taip pat svarbu būti aktyviems, ambicingiems, kūrybiškiems, atkakliems ir gebantiems greitai prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos.

REKLAMA

Pasak UAB „BIOK laboratorija“ direktoriaus Lino Čereškos, įmonė identifikavo tris pagrindinius vidinius naujovių variklius: rinkodaros, naujų produktų laboratorijos ir prekybos skyrių specialistus, kurie atlieka analitinį darbą, t.y. stebi vartotojų elgseną, stengiasi pažinti jų poreikius (pvz., įmonės darbuotojai eina į prekybos tinklus ir akis į akį bendrauja su galutiniais pirkėjais), seka ingredientų naujoves ir analizuoja rinkos situaciją. Tačiau ieškant naujų verslo sričių, svarbi kiekvieno darbuotojo įžvalga, nepaisant kokiame skyriuje jis dirba. „Mes stengėmės išklausyti ir įsiklausyti į darbuotojus, nes jie turi daug ir gerų idėjų. Pradiniame etape svarbu negalvoti apie idėjų įgyvendinimą, nes taip galima nužudyti tikrai geras idėjas joms dar net negimus“, – pasakoja L. Čereška.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojai yra vienas iš pagrindinių žinių šaltinių, tačiau kaip išgauti iš jų idėjas, jas saugoti ir įgyvendinti? L. Čereška teigia, kad šis procesas turi būti nuolatinis, darbuotojams turi būti sudarytos palankios sąlygos teikti pasiūlymus visose veiklos srityse. Pasiūlymai turėtų būti viešinami, jie turi pasiekti ir atitinkamus skyrius, o įgyvendintų idėjų teikėjai – motyvuoti. „Pavyzdžiui, mūsų įmonės atveju, vieni pirmųjų naujus produktus išbando ir pastabas, įžvalgas pateikia darbuotojai ir jų šeimos nariai. Atsiliepimai pasiekia atsakingus asmenis, jie analizuojami ir atliekamos atitinkamos korekcijos. Taip kiekvienas įneša savo indėlį į naujai kuriamą produktą“, – patirtimi dalinasi L. Čereška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai inovacijas diegiančiose įmonėse susiduriama su darbuotojų pasipriešinimo pokyčiams problema. Įmonės „Arginta“ ir „BIOK laboratorija“ siekia sumažinti neigiamas emocijas ir įtikinti darbuotojus pokyčių nauda, kad viskas daroma norint palengvinti darbą, supaprastinti procesus, panaikinti vertės nekuriančias veiklas. Kai nebelieka abejonių ir baimių, tuomet ir prasideda tikrasis darbas, generuojami nauji pasiūlymai ir idėjos.

Konkurencinę kovą laimi ambicingiausi

Siekiant išskirtinumo ir konkuruojant su didesniais, stipresniais, turinčiais daugiau pinigų, svarbu siekti tapti geriausiais. „Bendras darbas, bendras vizijos matymas duoda impulsą šuoliui į priekį. Kiekvienas verslas turi išgryninti savo pranašumus ir privalumus. Net jei esi mažas, tai nereiškia, kad esi silpnas. Mažas verslas gali nukonkuruoti trumpais pateikimo terminais, gamyba nedideliais kiekiais, ypatingu produkcijos šviežumu“, - pasakoja L. Čereška.

REKLAMA

Įmonės konkurencingumą ir inovatyvumą sustiprina ir nuolatinis mokymasis, bendradarbiavimas su mokslu. Įmonės „BIOK laboratorija“ ir „Arginta“ aktyviai bendrauja su mokslo institucijomis, orientuojasi į naujausius technologinius ir vadybos sprendimus, stiprina turimas kompetencijas. V. Mačiulis atkreipia dėmesį, kad nors apie verslo ir mokslo partnerystę diskutuojama jau daugybę metų, tačiau ji vis dar nėra stipri ir nuosekli. Lietuvoje yra daug mokslo, tačiau iš mokslo institucijų teikiamų paslaugų, tik kelios aktualios verslui.

„Efektyvią įmonės veiklą ir sėkmę gali užtikrinti tiek technologinės, tiek netechnologinės inovacijos, tačiau svarbu, kad visos inovacijos eitų greta. Vien su technologinėmis naujovėmis nepasieksi rezultatų, jei žmonės nedirbs tiksliai ir kokybiškai. Technologijos ir įranga nuolat sudėtingėja, todėl labai svarbus kvalifikuotų specialistų parengimas konkretiems darbams, kad jie galėtų realiai dirbti. Pavyzdžiui, „Argintoje“ veikia „Suvirinimo akademija“, kurioje toliau ruošiami profesines mokyklas baigę darbuotojai“, - teigia V. Mačiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų