REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patirtis, jau turimi darbo įgūdžiai, darbuotojo kompetencija ir panašūs dalykai – tarsi keiksmažodžiai turbūt daugumai ypač jaunų darbo ieškančiųjų. Darbdaviams reikalaujant darbo patirties, o kandidatams jos neturint, susidaro užburtas ratas – norintieji dirbti darbo negauna, nes dar nėra dirbę. Tačiau ar iš tiesų patirtis šiuo metu – esminis rodiklis, priimant žmogų į darbą?

REKLAMA
REKLAMA

Darbo paieškos portalas CVbankas.lt atliko darbuotojų ar darbo ieškančiųjų apklausą, kurioje buvo klausiama, kas šiuo metu lemia, kad žmogus būtų priimtas į darbą. Rezultatai atskleidė, kad patirtis – vienas iš svarbiausių dalykų, bet, respondentų nuomone, yra ir svarbesnių. Pasak 35 proc. apklausos dalyvių, šiuo metu darbo gavimą labiausiai lemia pažintys ir ryšiai. Dauguma respondentų mano, kad labiausiai darbą gauti padeda pažinčių ar ryšių norimoje įsidarbinti vietoje turėjimas.

REKLAMA

Iš apklausos rezultatų taip pat matyti, kad darbuotojo patirtis – darbinantis antras pagal svarbumą kriterijus. Toliau, darbuotojų nuomone, svarbu asmens kvalifikacija ir savęs pristatymas darbo pokalbio metu (po 16 proc. respondentų), o dešimtadalis apklausos dalyvių dar mano, kad ieškant darbo labai svarbu ir darbdavio nuotaika, kai vyksta darbo pokalbis – kandidatas darbdaviui arba patiks, arba ne.

CVbankas.lt respondentų taip pat buvo klausiama, kaip šiuo metu darbdaviai vertina darbuotojų patirtį. Rezultatai atskleidė, kad 43 proc. apklausos dalyvių mano, jog šiuo metu, kaip ir visada, geriau darbuotojas su patirtimi, dar 29 proc. – kad dabar paklausesni darbuotojai, turintys darbo patirties.

Tačiau yra netgi trečdalis respondentų, kurie patirties nesureikšmina. Jų nuomone, darbuotojai be patirties arba turintys visai kitokio, negu šiuo metu kandidatuoja gauti, darbo patirties, yra kaip tik geresni, nes juos galima išmokyti pagal savo įmonės poreikius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų