REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors karantino metu dėl ribojimų patekti pas gydytojus reikalavimas turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą buvo atšauktas, visgi dalis tėvų dabar jau turėtų paskubėti pas gydytojus, norėdami ją pristatyti laiku.

Nors karantino metu dėl ribojimų patekti pas gydytojus reikalavimas turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą buvo atšauktas, visgi dalis tėvų dabar jau turėtų paskubėti pas gydytojus, norėdami ją pristatyti laiku.

REKLAMA

Paskelbus, kad mokslo metai moksleiviams prasidės įprastu laiku, būtina nepraleisti terminų, kada reikia pristatyti vaiko profilaktinio patikrinimo pažymą.

Nors dar birželio pradžioje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paragino tėvus neatidėlioti profilaktinio vaikų apsilankymo pas gydytojus, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu primena, kad šiemet nuspręsta pratęsti Vaiko sveikatos pažymėjimo galiojimo terminą iki šių metų pabaigos.

Anot SAM, buvo atsižvelgta į tai, kad karantino metu buvo sustabdytas profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas ir net atnaujinus šių paslaugų teikimą dėl infekcijų kontrolės reikalavimų įgyvendinimo gydymo įstaigos gali priimti mažesnį pacientų skaičių. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiam sprendimui pritarė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Kai kurie turi paskubėti dabar

Vis dėlto nors dalies vaikų pažymoms pristatyti šiemet bus daugiau laiko nei ankstesniais metais, kiti tą turės padaryti įprastais terminais.

REKLAMA

„Ši lengvata leis gydymo įstaigoms, kurios nespėja profilaktiškai patikrinti visų mokinių sveikatos iki mokslo metų pradžios, šiuos patikrinimus atlikti ir mokslo metams prasidėjus“, – informavo ministerija.

Priduriama, kad šis palengvinimas galios tiems mokiniams, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė. 

Jiems sveikatą pasitikrinti reikės iki gruodžio 31-osios. 

Tačiau kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios. 

„Mokiniams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekami ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka. 

REKLAMA
REKLAMA

Prireikus, mokinių tėvai galės pasikonsultuoti su gydytoju, ar dėl pasikeitusios sveikatos būklės turi būti keičiama vaiko fizinio ugdymo grupė ir ar atsirado naujų bendrų arba specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jiems dalyvaujant ugdymo veikloje, bei apsispręsti dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo laiko“, – informavo ministerijos atstovė.

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų, pažymų apie sveikatos būklę reikalauja ugdymo įstaigos. Vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, kitaip gydytojas negalės atlikti patikrinimo, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atšaukė įpareigojimus gydymo įstaigoms dėl COVID-19 kontrolės

Nuo rugpjūčio 21 d. yra atšauktas įpareigojimas švietimo įstaigoms tikrinti moksleivių ir studentų sveikatą  – matuoti temperatūrą ir vertinti kitus užkrečiamųjų kvėpavimo takų ligų požymius – prieš jiems patenkant į ugdymo įstaigas. Taip nurodoma sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytu įsakymu. 

Pasirašytu dokumentu yra atšaukiamos nuostatos, kad į pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigas, kaip ir auštojo mokslo studijų, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo vykdymo vietą turi būti neįleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau temperatūros) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.).

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės teigimu, šis pakeitimas atliktas universitetų ir ugdymo įstaigų prašymu, nes ugdymo įstaigos neturi galimybės visiems ateinantiems matuoti temperatūrą dėl labai didelių srautų.

„Žinoma, reikalavimas stebėti vaikų ir studentų sveikatą ir toliau išlieka. Žmonės ir toliau turi būti sąmoningi. Tėveliai turėtų būti sąmoningi ir neleisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, o studentai, jei prastai jaučiasi, karščiuoja, serga – neiti į universitetus. 

Kitaip tariant, jei yra toks pakeitimas, tai jokiu būdu nereiškia, kad galima piktnaudžiauti ir rizikuoti vieni kitų sveikata", – informavo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų