Paskutinius du mačus Prancūzijos lygoje pralaimėjęs Monako „AS Monaco“ klubas su Donatu Motiejūnu liko be pirmenybių aukso.

Lietuvio atstovaujama ekipa lemiamame mūšyje svečiuose po pratęsime 82:84 (13:26, 20:17, 20:11, 22:21, 7:9) nusileido Vilerbano ASVEL krepšininkams.

Jie seriją laimėjo rezultatu 3-2.

D. Motiejūnas ant parketo praleido 18 minučių, per kurias pelnė 11 taškų (3/6 dvit., 5/6 baud.), atkovojo atšokusį kamuolį, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, kartą suklydo, 4 sykius pats prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė Mike‘as Jamesas (3/14 met., 10 atk. kam.), po 14 pridėjo Alpha Diallo ir Dwayne‘as Baconas (8 atk. kam.).

ASVEL gretose ryškiausias buvo Elie Okobo su 20 taškų (7 atk. kam., 9 rez. perd.), 15 pelnė Williamas Howardas (9 atk. kam.), 14 prisidėjo Youssoupha Fallas.

Vilerbano komanda Prancūzijos čempione tapo jau trečią kartą iš eilės. Įdomu tai, kad šiemet finalo serijoje „AS Monaco“ ekipa po pirmųjų trijų rungtynių pirmavo 2-1, tačiau vėliau per du susitikimus užbaigti serijos pergalingai nesugebėjo.

Vos praėjus rungtynėms pasigirdo kalbos apie pasikeitimus. Prancūzijos lygos čempionu su Vilerbano ASVEL komanda tapęs Elie Okobo nusprendė keltis į kitą ekipą.

24 metų 191 cm ūgio gynėjas lieka Prancūzijoje, tačiau išvyksta į Monako „AS Monaco“ gretas. Ta patį klubą, kurį ASVEL ir įveikė šalies pirmenybių finale.

E. Okobo Vilerbane komandoje rungtyniavo nuo 2021 metų ir šiemet tapo Prancūzijos finalo serijos naudingiausiu žaidėju. Pranešama, kad krepšininkas Monake uždirbs 1 mln. eurų per metus.

Šį sezoną Eurolygoje prancūzas per vidutiniškai 28 minutes pasiekė 14,5 taško, 2,8 atkovoto kamuolio ir 3,9 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

Komanda pradeda ruoštis tarpsezoniui ir jau turi taikinį ir aukštaūgių grandyje. Prancūzijos vicečempionas nusitaikė į Stambulo „Anadolu Efes“ puolėją Adrieną Moermaną.

33 metų 203 cm ūgio prancūzas Stambule rungtyniauja nuo 2018 metų, kai atvyko iš Barselonos „Barcelona“ ekipos.

Dukart Eurolygos čempionas šį sezoną per vidutiniškai 25 minutes rinkdavo 8,4 taško bei atkovodavo 5,3 atšokusio kamuolio. Tritaškius krepšininkas metė 42 proc. taiklumu.