Lietuvos plaukikas Danas Rapšys tęsia sėkmingą pasirodymą Rumunijoje vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine. Penktadienio rytą 28-erių lietuvis įveikė trečią čempionato kvalifikaciją iš eilės – pateko į vyrų 200 m laisvu stiliumi pusfinalį.

Jis nuotolį įveikė pirmas – per 1 min. 42,58 sek. O bendroje 32-iejų dalyvių įskaitoje jam atiteko penktoji vieta.

Greičiausiai ryte plaukė britas James Guy (1.41,36 min.).

Šios rungties pusfinalis įvyks penktadienio vakarą, beveik už pusvalandžio nuo vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalo, į kurį D. Rapšys pateko dar vakar.

Vakarinės varžybų dalies pradžia – 18 val.

Kitam lietuviui – Andriui Šidlauskui – vyrų 200 m plaukimo atranka nesusiklostė. Lietuvos rekordininkas distanciją įveikė per 2 min. 11,42 sek. ir tarp 23-iejų kvalifikuotų dalyvių buvo 20-as.

Į pusfinalį pateko 16-a sportininkų.

Greičiausias kvalifikacijoje buvo olandas Arno Kamminga (2.04,68 min.).

Priminsime, kad A. Šidlausko asmeninis, o kartu ir Lietuvos vyrų rekordas – 2 min. 5,14 sek. Su tokiu rezultatu lietuvis atrankoje būtų užėmęs antrąją vietą.