Dakaro ralio lyderiais tapo Ispanijos lenktynininkai

Po pirmadienį Maroke įvykusio Dakaro ralio trečiojo etapo lyderiais automobilių bei motociklų klasėse tapo atitinkamai ispanai Carlosas Sainzas ir Isidre Esteve Pujolis.

Trečiąjį 648 km etapą automobilių klasėje pirmadienį greičiausiai įveikė Ginielis De Villiersas iš Pietų Afrikos. Jis 191 km greičio ruožą įveikė per 2 valandas 45 minutes 12 sekundžių ir tik 25 sekundėm aplenkė taip pat "Volkswagen`ą" vairuojantį ir lyderiu bendroje įskaitoje tapusį Carlosą Sainzą.

Bendroje įskaitoje C. Sainzas 1 min. ir 12 sek. lenkia antroje vietoje esantį G. De Villiersą ir beveik puspenktos minutės - į trečiąją poziciją smuktelėjusį buvusį lyderį portugalą Carlosą Sousą.

Ketvirtas etape finišavo ir bendroje įskaitoje į aštuntą vietą pakilo nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Lucas Alphandas su "Mitsubishi", kuris lyderiui pralaimi beveik 12 minučių.

Kol kas trečiojo etapo finišą pasiekė tik vienas iš dviejų startavusių ekipažų iš Lietuvos.

"Tauro" ekipažas - lenktynininkas Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku - pirmadienį lyderiams pralaimėjo 1 val. 41 min. 19 sek. ir yra 130-oje vietoje, o bendroje įskaitoje nuo ispano atsilieka daugiau nei pustrečios valandos (2:38:46) ir bendroje įskaitoje nukrito į 93-ąją poziciją.

104-oje vietoje bendroje po dviejų etapų buvusio "Neptūno" ekipažo, kurį sudaro sutuoktiniai Gintas Petrus ir Milda Petrus, pirmadienį tarp 157-ių finišavusių dar nebuvo.

Trečiojo etapo lyderių rikiuotė:

1. Giniel De Villiers (P.Afrika) Volkswagen 2 val. 46 min. 12 sek.
2. Carlos Sainz (Ispanija) Volkswagen atsiliko 25 sek.

Lyderių rikiuotė bendroje automobilių klasės įskaitoje:

1. Carlos Sainz (Ispanija) Volkswagen 5 val. 09 min. 19 sek.
2. Giniel De Villiers (P.Afrika) Volkswagen atsilieka 1 min. 12 sek.
.Gintas Petrus 1:25:15

Motociklų klasėje trečiajame etape jau pirmavo KTM važiavę sportininkai, o etape greičiausias buvo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma, bendroje įskaitoje pakilęs į antrą vietą.

M. Coma etape sugaišo 3 val. 7 min. 39 sek. ir beveik minute aplenkė antroje vietoje likusį amerikietį Chrisą Blaisą.

Nuo nugalėtojo atsilikęs beveik 3 minutėmis trečias pirmadienį finišavo ispanas Isidre Esteve Pujolis, kuris ir tapo lyderiu bendroje lenktynių įskaitoje ir 26 sek. lenkia Marcą Coma.