Penktadienį penktosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse Dainiaus Zubraus Naujojo Džersio "Devils" klubas namuose 3:5 (1:3, 2:1, 0:1) nusileido Niujorko "Rangers" ekipai ir, pralaimėjęs seriją iki keturių pergalių 1:4, baigė kovą dėl Stenlio taurės.

Pirmąsias dvejas ketvirtfinalio rungtynes "Devils" savo arenoje varžovams pralaimėjo 1:4 ir 1:2, o svečiuose pasidalijo po pergalę - trečiąjį susitikimą laimėjo 4:3 (per pratęsimą), o ketvirtąjį pralaimėjo 3:5.

Penktadienio mače net 19 minučių (19:04) aikštėje praleidęs lietuvis atliko rezultatyvų perdavimą bei išvengė baudos minučių.

Po tikslaus D. Zubraus perdavimo Brianas Gionta (4:40) išvedė šeimininkus į priekį, tačiau dar iki pirmojo kėlinio pabaigos svečiai įmušė tris "sausus" įvarčius - pasižymėjo Michalas Rozsivalas (4:58), Jaromiras Jagras (6:38) ir Scottas Gomezas (18:01).

Antrojo kėlinio pradžioje Chrisas Drury (25:35) padidina svečių persvarą iki 4:1, tačiau po Bryce`o Salvadoro (29:26) ir Patriko Eliaso (33:50) tikslių smūgių šeimininkai sumažina skirtumą iki minimumo - 3:4.

Tašką susitikime padėjo Brandonas Dubinsky (59:00), pasiuntęs ritulį į tuščius vartus.

"Devils" ledo ritulininkai reguliariajame sezone taip pat nusileido "Rangers" komandai, laimėję vos vieną susitikimą iš aštuonerių.

"Rangers" klubas Rytų konferencijos pusfinalyje susitiks su Monrealio "Canadiens" ir Bostono "Bruins" ekipų mačo nugalėtoju. Šioje ketvirtfinalio serijoje 3:2 pirmauja "Canadiens" komanda.

Kituose penktadienio susitikimuose Vakarų konferencijoje šeimininkai iškovojo pergales: reguliariojo sezono nugalėtojais Detroito "Red Wings" ledo ritulininkai per pratęsimą 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) įveikė Nešvilio "Predators" ekipą ir pirmauja serijoje 3:2, o Stenlio taurės savininkas Anahaimo "Ducks" klubas 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) nugalėjo Dalaso "Stars" komandą ir sušvelnino serijos rezultatą - 2:3.