REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje viešinti Europos Sąjungos komisarė Dalia Grybauskaitė teigė, jog kritiškai kalbėdama apie Lietuvos ekonominę padėtį bei finansinį stabilumą išsako Europos Komisijos nuomonę. Be to, D.Grybauskaitė pabrėžė apie Lietuvos ekonominę padėtį kalbanti tiesą.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos komisarai yra įgalioti atstovauti ne tik savo konkrečiai sričiai, bet ir pristatyti EK nuomonę bendrai visais klausimais. (...) Viską, ką aš kalbu yra Komisijos nuomonė, o ne mano. Čia aš esu komandiruotėje kaip eurokomisarė", - trečiadienį po susitikimo su Seimo pirmininku Česlovu Juršėnu sakė D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Premjeras Gediminas Kirkilas praėjusią savaitę pareiškė, kad dėl eurokomisarės D.Grybauskaitės kritikos jis kreipsis į Europos Komisijos (EK) pirmininką Jose Manuelį Barroso (Žozė Manuelį Barozą).

Jis pažymėjo, kad į Vilnių atvykusios D.Grybauskaitės išsakyta kritika Vyriausybei yra politikavimas, „kurį ji tęsia tam, kad uždengtų savo pačios neveiklumą komisijoje, kurioje ji nieko nenuveikė Lietuvos naudai".

D.Grybauskaitė komentuodama šį premjero pareiškimą trečiadienį teigė nesuasmeninanti santykių ir neįžvelgianti konflikto.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano intencijos buvo kalbėti tiesą, kalbėti atvirai. Man Lietuva svarbiausia valstybė, nes aš iš čia. Noriu Lietuvai padėti, todėl kalbu galbūt aštriau ir skausmingiau", - žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, kreiptis į EK turi teisę kiekvienas pilietis ir Komisija atsakys.

D.Grybauskaitė kritiškai vertina Lietuvos ekonomikos padėtį bei finansinį stabilumą. Pasak jos, situacija sudėtinga visame pasaulyje, nes šiuo metu tarptautinė bendruomenė išgyvena maisto, kuro bei visų energetikos išteklių kainų šoką, taip pat finansinio sektoriaus krizę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot D.Grybauskaitės, „puota maro metu" tik didėja, nes ministrų kabinetas nesiėmė ir nesiima jokių priemonių, kad sumažintų bendros situacijos pasekmes. Eurokomisarė pabrėžė, kad esminės priemonės, kuriomis Vyriausybė turėjo galimybių suvaldyti augančią infliaciją, yra pačios Vyriausybės išlaidų mažinimas, biudžeto subalansavimas ir visų išlaidų peržiūrėjimas.

Eurokomisarė patvirtino, jog EK prognozuoja Lietuvos infliacijos augimą dar kelerius metus.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų