REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė interviu Prancūzijos televizijai "France 24" teigė, kad didžiausiomis problemomis Lietuvoje lieka ne tik visuomenės monopolizavimas bei oligarchų įtaka, tačiau ir politikos nuvertinimas bei disbalansas užsienio politikos klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ką galima būtų kaltinti dėl Lietuvą ištikusios ekonomikos krizės Prezidentė atsakė, kad tam didelės įtakos padarė išoriniai faktoriai, kadangi Lietuvos ekonomika yra maža, atvira ir labai priklausanti nuo eksporto. Be to, anot D. Grybauskaitės, buvo padaryta daug vidaus politinių klaidų.

REKLAMA

Užsiminus apie Lietuvos prezidentės gretinimą su buvusia Didžiosios Britanijos premjere Margaret Tečer (Margaret Thatcher) ir paklausus ar D. Grybauskaitė sėmėsi įkvėpimo iš šios iškilios moters, Prezidentė atsakė: "Labai sunku lyginti žmones, kadangi dažnai turime įvairių savybių. Man pasisekė, kadangi buvau sutikusi M. Tečer, skaičiau jos biografiją ir domėjausi jos pastangomis parengti Didžiąją Britaniją tuo metu labai didelėms reformoms. Tačiau visi esame labai skirtingi ir mano vaidmuo bei mano šalies padėtis labai skiriasi nuo Didžiosios Britanijos, todėl šiuo atžvilgiu mano tikslai yra kitokie".

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Prezidentę kalbinantis "France 24" žurnalistas paminėjo gana ramų Lietuvos stojimą į Europos Sąjungą (ES) ir NATO, atsižvelgiant į kaimyninės Rusijos nenorą užleisti buvusias Sovietų Sąjungos įtakos zonas Vakarams, nors kitų buvusių sovietinių Gruzijos ir Ukrainos valstybių ambicijos tapti Vakarų aljansų narėmis sukėlė daug konfliktų. "Sprendimas dėl Lietuvos narystės ES praktiškai buvo priimtas 2002 metais. Tuomet Europa buvo taikesnės ir ekonomiškai stabilesnė. NATO ir ES buvo pasiruošusios plėtrai. Mes savo namų darbus atlikome labai greitai ir profesionaliai. Tuomet buvo palankios tiek išorinės, tiek ir vidinės sąlygos mums prisijungti prie NATO ir ES", - teigė D. Grybauskaitė paklausta, kaip Lietuvai pavyko be didelės sumaišties įstoti į Vakarų bendrijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsiminus apie Lietuvos santykius su Rusija ir sovietinę okupaciją, D. Grybauskaitė teigė, kad niekas negali pamiršti ypač skaudžios praeities, tačiau yra daug dalykų kuriuos reikia padaryti ir Lietuvos prioritetas yra ateitis. "Asu pasirengusi vesti konstruktyvius dialogus su mūsų kaimynėmis, taip pat ir su Rusija bei Baltarusija, kadangi tai yra svarbu mano šaliai bei ES", - teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, Lietuvos ekonomikos nuosmukis jau siekia dugną ir šie metai dar bus labai sunkūs, tačiau kitais metais Lietuva jau pradės lėtai atsigauti. "Šie nuosmukiai parodė mūsų silpnybes, o ypač energetikos sektoriuje, kuris buvo monopolizuotas", - tvirtino Prezidentė.

D. Grybauskaitė apgailestavo, kad per penkerius metus kai Lietuva yra ES narė, Bendrijoje ji nesugebėjo rasti draugų ir buvo autsaiderė dėl šalies vidaus politikos bei labai griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu. "Esu atvira dialogui ir noriu bendradarbiauti su kitomis ES narėmis. Pasirašyta strateginės partnerystės sutartis su Prancūzija ir būtent tokiu keliu aš noriu eiti", - tvirtino Prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų