REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nemananti, kad Vilniuje reikia pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos paminklo bei ragina svarstymus dėl panašių klausimų atidėti po rinkimų.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nemananti, kad Vilniuje reikia pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos paminklo bei ragina svarstymus dėl panašių klausimų atidėti po rinkimų.

REKLAMA

„Jeigu jūs klausiate mano asmeninės nuomonės, ar reikia Vilniuje tokio paminklo, manau, kad ne“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

„Manau, kad kai kalbama apie paminklus, apie įamžinimą vienų ar kitų svarbių istorijai mūsų žmonių, visgi vertinami ir nuopelnai tam konkrečiam miestui, vertinama visa visuma“, – pridūrė ji.

Viešojoje erdvėje paskutiniu metu kilo diskusijų dėl paminklo šiam tarpukario prezidentui šalia Vilniaus senojo teatro.

Diskusijos objektu tapo prieštaringų vertinimų sulaukiantis A. Smetonos atėjimas į valdžią perversmo būdu ir pasitraukimas iš Lietuvos sovietų okupacijos akivaizdoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininkės, demokratinėje visuomenėje yra normalu diskutuoti ir turėti skirtingus požiūrius į tokias istorines asmenybes, tačiau teigė, jog tokius sprendimus būtų geriausia priimti po kovo 5 dieną vyksiančių savivaldos rinkimų.

REKLAMA

„Aš norėčiau įvesti moratoriumą rinkimų metu paminklų klausimams, nes man akivaizdu, kad kai tiktai rinkiminė kampanija, taip prasideda paminklų tema: ji įsisiūbuoja, socialiniuose tinkluose apie tai diskusijos, iečių laužymas. Tai mano siūlymas yra paprastas: rinkimų kampanijos metu nekalbėkime apie paminklus“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba siūlymui statyti paminklą J. Basanavičiaus gatvėje pritarė gruodį.

Paminklo projekto sukūrimo konkursą ketinama organizuoti šiemet. Tai bus jau antrasis konkursas dėl A. Smetonos įamžinimo sostinėje. 

Paminklą tarpukario prezidentui Vilniuje anksčiau ketinta statyti Gedimino prospekte prie 13-uoju numeriu pažymėto pastato, kitapus Vinco Kudirkos aikštės.

A. Smetona Lietuvos prezidento pareigas ėjo 1919–1920 ir 1926–1940 metais. Jis žuvo 1944 metais, kilus gaisrui namuose Jungtinėse Valstijose.

Nieko kito iš Čmilytės išgirsti ir negali tikėtis,Jei jau prezidentas atkūręs valstybe po carinės priespaudos nevertas dėmesio tik todėl ,kad tai darė ne pagal dabartinius iškreiptos demokratjios principus,tai kas tada vertas?Tada negi tik Lansbergis?Jei nebūtų 1918m atkurta valstybė,tai apie kokią kovo 11 būtų kalba?Ir dėl to pabėgimo ,tai jei būtų ruskių sušaudytas Lietuvoje,tada jau ir demokratija būtų pamiršta ir jis jau tapęs didvyriu,bet mat bėda išgyveno.Yada jau visus tuo ačiū masteliu ypač dabartinius politikus matuokim ir ypač kgbistus jų vaikus, anūkus.Juk tapusi patriote Čmilytė savo vaikų į armiją nesiųs o ir pati Smetonos atveju ar tikrai būdama šiaule nekovos pirmose fronto linijose,net ir su dabartiniais medaliais.
O mums nereikia Čmyl - kgb
O mums nereikia Čmyl - kgb
Visi kgb ir komunistai jau 80 metų mums sako tą patį, kad Smetona yra buržuazinis nacionalistas. Čmyl senelis prieš tokius elementus net su tanku kariavo..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų