9
„Šachtar“ – „Royal” (nuotr. SCANPIX)

Čempionų lygos vakaras: nuostabiai atsitiesęs Ukrainos klubas ir įvarčių lietus

„Newcastle United“ pažemino PSG klubą

Vėlų trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygoje buvo sužaisti net 8 susitikimai. Įspūdingą pergalę iškovojo Donetsko „Šachtar“ klubas. Ukrainiečiai išvykoje 3:2 palaužė Antverpeno „Royal“ futbolininkus.

9

Jau 3 min. šeimininkų klubo gretose pasižymėjo A. Muja, o 33 min. A. Balikwisha rezultatą padvigubino.

Antrajame kėlinyje prasidėjo Ukrainos klubo šou – 48 min. rezultatą sušvelnino D. Sikanas, o 71 min. rezultatą išlygino Y. Rakitskiy.

76 min. „Šachtar“ į priekį išvedė D. Sikanas.

Tiesa, Antverpeno klubas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau 98 min. per teisėjo pridėtą laiką T. Alderweireldas nerealizavo 11 m baudinio.

Kitose H grupės rungtynėse „Barcelona“ 1:0 įveikė „Porto“. Pirmojo kėlinio pabaigoje įvartį pelnė F. Torresas.

„Newcastle United“ UEFA Čempionų lygos F grupės rungtynėse namuose 4:1 sutriuškino Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkus.

Ousmane'as Dembele 5-ąją minutę atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Alexanderis Isakas 13-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas. Miguelis Almironas 14-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

M.Almironas 17-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir išvedė „Newcastle Utd" į priekį 1:0. O.Dembele 22-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nei vienam iš komandos draugų jo uždaryti nepavyko. Danas Burnas 40-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir padvigubino Anglijos klubo pranašumą 2:0. O.Dembele pirmojo kėlinio pabaigoje baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau pastarąjį atrėmė vartų sargas.

Seanas Longstaffas 50-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į artimąjį vartų kampą ir rungtynių rezultatas tapo triuškinamas 3:0. Lucas Hernandezas 56-ąją minutę puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir sušvelnino rezultatą 1:3. Greitos atakos smaigalyje atsidūręs O.Dembele 69-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. O.Dembele 77-ąją minutę atliko galingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas.

A.Isakas 84-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose ir rezultatas išliko nepakitęs. Fabianas Scharas 91-ąją minutę nuostabiu smūgiu nepaliko šansų vartininkui ir rezultatas tapo jau 4:1.

Tuo metu kitos grupės rungtynės tarp Dortmundo „Borussia“ ir „AC. Milan“ baigėsi nulinėmis lygiosiomis

Atrajame ture pergalę iškovojo Madrido „Atletico“ futbolininkai. Trečiadienį namuose žaidę „Atletico“ atstovai dukart atsiliko, bet galiausiai 3:2 palaužė „Feyenoord“ ekipą.

Jau septintąją rungtynių minutę svečiai įsiveržė į priekį. Po rikošeto kamuolys į vartus skriejo nuo „Atletico“ gynėjo Mario Hermoso.

12-ąją minutę savo progą gavo Alvaro Morata. Varžovų gynėjui nesugebėjus išmušti kamuolio, jis baudos aikštelėje smūgiu vienu prisilietimu išlygino rungtynių rezultatą.

Dar kartą priekyje „Feyenoord“ atsidūrė 34-ąją minutę. Po baudos smūgio perdavimą gavęs Davidas Hancko pirmuoju bandymu nesugebėjo įveikti „Atletico“ vartininko Jano Oblako, bet jis pats atšokusį kamuolį netrukus siuntė į vartus.

Jau pačioje kėlinio pabaigoje, trečiąją pridėto laiko minutę, „Atletico“ kėlė kampinį, kurio metu kilo sumaištis prie olandų vartų. Galiausiai kamuolys atsidūrė pas Antoine‘ą Griezmanną, kuris smūgiu per save nepaliko vilčių varžovų gynybai.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Atletico“ įsiveržį į priekį. Nahuelis Molina skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kurioje kamuolį vienu prisilietimu į vartus pasiuntė A. Morata.

Auksinę progą rungtynėse sugrąžinti lygybę „Feyenoord“ turėjo greitos atakos metu, bet 73-ąją minutę vienas prieš vartininką pabėgęs Yankuba Mintehas jo įveikti nesugebėjo.

Jau per pridėtą laiką savo meistriškumą turėjo demonstruoti J. Oblakas, bet „Atletico“ vartininkas išsaugojo savo komandos pergalę.

Kitose E grupės rungtynėse Romos „Lazio“ 2:1 palaužė Glazgo „Celtic“. Įdomu tai, kad šiame mače pirmieji pasižymėjo namuose žaidę škotai.

Pirmąjį rungtynių įvartį jie pelnė 12 min., kai Glazge pasižymėjo K. Furuhashi.

29 min. rezultatą išlygino M. Vecino.

81 min. „Celtic“ į priekį vėl galėjo išvesti L. Palma, tačiau 11 m baudinio jis nerealizavo.

Penktąją pridėto laiko minutę „Lazio“ fanus pradžiugino Pedro, kuris ir pelnė pergalingą įvartį.

G grupėje antrąja pergale džiaugėsi „Manchester City“ komanda. Anglai išvykoje ne be vargo 3:1 nugalėjo „RB Leipzig“ ir įsitvirtino savo grupės viršūnėje. Visą pirmąjį kėlinį aikštėje dominavo išvykoje žaidęs anglų klubas, bet jų atakoms neretai pritrūkdavo tikslumo.

Vienintelis pirmojo kėlinio įvartis krito 25-ąją rungtynių minutę, kai ilgą „Manchester City“ ataką tiksliu smūgiu užbaigė Philas Fodenas. Antroje kėlinio dalyje dvi puikias galimybes turėjo Erlingas Haalandas, bet norvegas iš pradžių nepataikė į vartų plotą, o vėliau jo smūgį atrėmė vartininkas. Vos prasidėjus antrajam kėliniui „RB Leipzig“ užklupo varžovus greitoje atakoje.

Loisas Openda laimėjo kovą su jam sutrukdyti bandžiusiu gynėju ir buvo preciziškai tikslus atlikdamas smūgį nuo virpsto į tolimąjį vartų kampą. Nors „City“ ir toliau kur kas dažniau atakavo varžovų vartus, jiems ilgą laiką nepavyko susigrąžinti pranašumo savo naudai.

Galiausiai Mančesterio klubo didvyriu tapo Julianas Alvarezas. Vos prieš porą minučių pasirodęs aikštėje jis 84-ąją minutę suktu smūgiu iš baudos aikštelės kampo nepaliko varžovams jokių vilčių. Jau per pridėtą rungtynių laiką svečių pergalę įtvirtino Jeremio Doku tikslus smūgis.

Kitas šios grupės susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2 tarp „Young Boys“ ir „Crvena Zvezda“.