0
TV3

Olandijai užteko vienuolika minučių, kad pralaužtų Portugalijos rinktinės gynybą. Po to, Rafaelis van der Vaartas įmušė įvartį ir žaidimas „gyvenk arba mirk“ prasidėjo.

Penkiolika minučių žaidimas buvo atviras ir abi ekipos apsikeitė pavojingais momentais: Helderis Postiga iššoko vienas prieš vartininką, Cristiano Ronaldo pavojingai galva smūgiavo į olandų vartus, vėliau pateko į olandų nuošalę, Arjenas Robbenas bandė prasiveržti dešiniuoju portugalų aikštės kraštus, galingą Robino van Persie smūgį kūnu uždengė Pepe.

O paskui 28-ą minutę C.Ronaldo vienas išsiveržė prieš M.Steckelenburgą ir rezultatas tapo lygus – 1:1. Po įvarčio žaidimas pasikeitė. Portugalai sustabdė beįsibėgėjančius olandus, perėmė iniciatyvą ir ėmė žaisti sau būdingą žaidimą – Paulo Bento auklėtiniai atakų smaigalyje ieškojo C.Ronaldo, kuris akistatoje su Olandija dominavo aikštėje.

Antrą kėlinį„oranžiniai“ vėl pradėjo spausdami portugalus, tačiau, skirtingai nei per pirmo kėlinio pradžią, įvarčio nepasiekė. Maža to, 57-ą minutę H.Postiga įmušė įvartį olandams, bet šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę. Netrukus puolėjas buvo pakeistas Nelsonu Oliveira, o olandai toliau ieškojo progų prie priešininkų vartų.

66-ą minutę Bertas van Marwijkas atliko keitimą. Aikštėje pasirodė atakuojantis saugas Ibrahimas Affelay'us, pakeitęs gynėją Jetro Williams. Olandų puolimas dar labiau turėjo sustiprėti.Teoriškai, bet ne praktiškai.

72-ą minutę Nani vienas iššoko prieš olandų vartininką ir iš trejų metrų kamuolį nukreipė į vartų saugo kojas. O o dviejų minučių, 74-ą. C.Ronaldo pabėgo į greitą ataką ir antrą kartą pasiuntė kamuolį į „oranžinių“ vartus.

Vėliau dar porą progų pasižymėti turėjo C.Ronaldo. Vienas jo smūgis mačo pabaigoje pataikė į olandų vartų virpstą.

Kur dingo B.van Marwijko viską griaunantis numatytas puolimas? Kur Klaas- Janas Huntelaaras, Robinas van Persie, I.Affelay'us, A.Robbenas, W.Sneijderis, R.van der Vaartas.  Šiame EURO 2012 jų tikrųjų veidų nebuvo. Čia žaidė tik jų šešėliai iš „Skrajojančio Olando“ laivo vaiduoklio ir jiems jau laikas, kaip ir visiems „oranžiniams“ vykti namo.

Rezultatas:

Olandija – Portugalija 1:2

11' [0 - 1] R.v.d. Vaart

28' [1 - 1] C. Ronaldo

51' J. Willemsas (geltona kortelė)

69' R.v. Persie (geltona kortelė)

74' [1 - 2] C. Ronaldo

90' J. Pereira (geltona kortelė)