REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Celiulitas: tarp mitų ir tiesos

Nė viena jo nenori, visos bijo, o jei ima ir atsiranda – kruopščiai slepia. Tačiau svarbiausia – ar įmanoma jo išvengti ir ką galima padaryti, kad sustabdytume genetiškai nulemtą procesą?

Nė viena jo nenori, visos bijo, o jei ima ir atsiranda – kruopščiai slepia. Tačiau svarbiausia – ar įmanoma jo išvengti ir ką galima padaryti, kad sustabdytume genetiškai nulemtą procesą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Celiulitas – odos ir riebalinio audinio nelygumai, atsirandantys susilpnėjus odos tonusui, sutrikus kraujo ir limfos cirkuliacijai tam tikrose kūno vietose,

dėl ko riebalų ląstelės pasiskirsto netolygiai.

REKLAMA

Celiulitas kamuoja 8 iš 10 moterų, nepaisant jų kūno sudėjimo ir fizinio aktyvumo. Moteriškos „probleminės“ zonos – šlaunys, pilvas ir klubai. Pirmųjų celiulito požymių atsirasti gali net 14-metėms mergaitėms. Viskas priklauso nuo individualių kūno savybių. Su amžiumi jungiamasis audinys praranda stangrumą, išsitampo, apelsino žievelės efektas tampa vis labiau pastebimas.

Priemonių nuo celiulito dešimtukas

1. Kasdienis odos masažas stangrina jungiamuosius audinius, gerina kraujo apytaką.

2. Kontrastinis dušas itin veiksmingai stangrina odą, mankština kraujagysles, skatina kraujo cirkuliaciją ir medžiagų apykaitą.

3. Kosmetinių kremų sudėtyse yra medžiagų, skatinančių kraujotaką ir sutraukiančių riebalus.

4. Kasdienė mankšta. Celiulito profilaktikai ir gydymui ypač tinka aerobika, slidinėjimas, dviračių sportas, plaukimas.

5. Subalansuota mityba. Svarbu – kuo daugiau ląstelienos turinčio maisto, vaisių, daržovių, rupios duonos, jūrų gėrybių ir kuo mažiau lengvai įsisavinamų angliavandenių, gyvulinės kilmės riebalų.

6. Sveiki gėrimai. Gerkite negazuotą mineralinį vandenį, žaliąją arbatą, natūralias vaisių sultis.

7. Vonia su jūros druska papildo organizmą itin svarbiais mineralais, gerina funkcinį vidaus organų ir audinių aktyvumą.

8. Pirtis efektyviai stiprina jungiamuosius audinius ir kraujagysles.

9. Įtrynimas medumi. Meduje gausu biologiškai aktyvių medžiagų, kurios suteikia odai stangrumo ir elastingumo, pamaitina ją, paspartina toksinų šalinimo iš organizmo procesus.

10. SPA gydymo kursas. Profesionalius masažus, kūno gydymą su dumbliais, purvo vonias, povandeninius masažus turėtų atlikti kvalifikuoti specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Ar anticeliulitinė kosmetika veiksminga?

Kosmetikos gamintojai siūlo tūkstančius „stebuklingų kremų“ ir anticeliulitinių apatinių drabužių. Jie žada greitą efektą be didelių pastangų. Tačiau stebuklingai išgyti pasiseka ne visoms. Kodėl? Įsigydamos anticeliulitinį kremą dauguma moterų tikisi stebuklo, viliasi, kad trokštamą rezultatą pamatys jau po savaitės. Tačiau išbandžius įvairiausią kosmetiką, o rezultatų taip ir nesulaukus, apima neviltis.

Pasak specialistų, net pats brangiausias kremas celiulito nesunaikins. Moterys laukia greito rezultato, bet realūs pakitimai pradeda ryškėti gerokai vėliau. O gali net apskritai niekas nepasikeisti. Anticeliulitinė kosmetika veiksminga tik pradinėje celiulito stadijoje. Tuomet trinant ir masažuojant problemines kūno vietas oda ima atrodyti dailiau. Tikrasis celiulito gydymas susideda iš trijų pagrindinių dalių: dietos, masažo ir treniruočių. Vien kremai nepadės. Anticeliulitinės kosmetikos reikia visų pirma todėl, kad taip efektyviau masažuoti problemines kūno vietas. Masažą būtina daryti mažiausiai du–tris kartus per savaitę po 20–40 minučių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anticeliulitinės kelnaitės – šalin celiulitą be pastangų?

Ne mažiau populiarus kovos su apelsino žievele variantas – anticeliulitinės kelnaitės. Kaip ir kremų, svarbiausia šių kelnaičių paskirtis – tonizuojantis, problemines kūno vietas sušildantis ir kraujo apytaką gerinantis kūno masažas. Kitaip nei su kremais, kuriuos į pilvą ir klubus tenka įtrinti pačiai, apatiniai drabužiai „veikia“ be jūsų pastangų, o masažas trunka keletą valandų. Kaip tik todėl ši priemonė yra efektyvesnė už tos pačios paskirties kosmetiką.

REKLAMA

Taigi vienas svarbiausių „pagalbininkų“ kovojant su celiulitu – trisluoksnės (iš laikros, latekso ir medvilnės) kelnaitės. Trys sluoksniai masažuoja odą, sukuria saunos efektą, padeda pašalinti skysčių perteklių. Tokios kelnaitės tiesiog nepakeičiamos sportuojant, tačiau kasdieniam dėvėjimui, pavyzdžiui, einant į darbą, netinka – po jomis kūnas gausiai prakaituoja, tad nepatogumo neišvengsite. Tiesa, treniruotė mūvint šias kelnaites taip pat bus sunkesnė, turės prabėgti šiek tiek laiko, kol priprasite. Jau po 20–30 minučių aktyvių pratimų stipriai suprakaituosite, o kelnaitės sudrėks ir pasunkės.

REKLAMA

Anticeliulitinių apatinių drabužių dėvėjimas bus efektyvus, jei juos derinsite su mankšta ir taisyklinga mityba. Beje, juos naudoti patariama išties apkūnioms moterims, kurių celiulitas atsirado dėl skysčių apykaitos sutrikimų. O štai lieknutėms merginoms, ant kurių odos matyti apelsino žievelė, jie nepadės. Gamintojai teigia, kad realių rezultatų dėvint anticeliulitines kelnaites galima tikėtis ne anksčiau nei po dviejų mėnesių, jei jos mūvimos mažiausiai penkis kartus per savaitę.

Ar tiesa, kad celiulitą gali skatinti...

... kontraceptikai? Kai kurie medikamentai gali turėti įtakos celiulito susiformavimui. Visų pirma tai – hormoniniai preparatai, vadinasi, ir kontraceptikai, mat viena celiulito formavimosi priežasčių – hormonų pusiausvyros sutrikimai. Taip pat manoma, kad celiulitą gali paryškinti dietinės tabletės, diuretikai, kai kurie raminamieji vaistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

... mada? Celiulito atsiradimą spartina viskas, kas bent kiek sutrikdo normalią kraujotaką audiniuose. Šį teiginį vertėtų prisiminti kaskart, kai norėsite apsiauti batelius itin aukšta pakulne ar įsmukti į džinsus, kurie taip aptempti, jog vos leidžia kvėptelti.

... žalingi įpročiai? Cigaretės ir celiulitas – ne tik ta pačia raide prasidedantys žodžiai, juos sieja daug daugiau dalykų. Ne veltui nikotinas laikomas vienu didžiausių lygios odos priešų. Visų pirma jis sunaikina organizme esantį vitaminą C, o tai pražūtinga jungiamajam audiniui, kuris palaiko odos ir raumenų stangrumą. Be to, nikotinas trikdo kraujotaką, todėl pablogėja medžiagų apykaita ląstelėse ir taip sudaromos sąlygos kenksmingų atliekų sankaupoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų