• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs politinis kalinys iš Tibeto Gyaljongas Tsetrinas savo vizito Lietuvoje metu visuomenei ir seimūnams pasakos apie situaciją regione.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimas su G.Tsetrinu organizuojamas pirmadienio vakarą Mokytojų namuose Vilniuje. Vakaro metu bus parodytas ir 25 minučių trukmės dokumentinis filmas „Leaving Fear Behind“ apie Kinijos politiką Tibete, sukurtas buvusio politinio kalinio pusbrolio, pranešė Tibeto laisvės rėmimo judėjimas Lietuvoje.

REKLAMA

Kovotojų už Tibeto laisvę teigimu, filme perteikti paprastų tibetiečių nuomonės apie Kinijos vykdomą politiką Tibete. Filme kalbinti žemdirbiai, verslininkai, vienuoliai, studentai, klajokliai, kurių atsakymai „liudija apie prievartos ir diskriminacijos paženklintą gyvenimą“.

Antradienį svečias iš Tibeto lankysis Seime, kur pasakos apie padėtį regione kai kuriems parlamentarams bei Tarpparlamentinei ryšių su Tibetu grupei.

REKLAMA
REKLAMA

Politinis kalinys Gyaljongas Tsetrinas, gimęs 1970 metais, nuo 1987-ųjų kovoja už žmogaus teises bei tibetiečių laisvę. Nuo 1992 metų už savo veiklą jis buvo suimtas 5 kartus, o išėjęs į laisvę suprato, kad nebegalės tęsti normalaus gyvenimo dėl nuolatinių valdžios persekiojimų. 2002 metais G.Tsetrinas pabėgo iš Tibeto ir gavo politinį prieglobstį Šveicarijoje. Gyvendamas Šveicarijoje, jis nuolat palaiko ryšį su tėvynainiais ir tęsia 1987 metais pradėtus darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarąjį kartą dideli nesutarimai tarp kinų valdžios ir tibetiečių buvo kilę pavasarį ir vasarą, kai Tibete ir kai kuriuose kituose regionuose prasidėjo masiniai protestai prieš Kinijoje rengiamas olimpines žaidynes. Kinijos valdžia nuslopino protestus ir vėliau kilusias riaušes.

Filmas apie tibetiečių nuotaikas tuo laikotarpiu pasirodys pavasarį - šiuo metu apie tai juostą kuria režisierius Vytautas V.Landsbergis.

REKLAMA

Tremtyje gyvenantis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama lapkričio pradžioje pareiškė, jog Tibeto atstovų pastangos užtikrinti didesnę Tibeto autonomiją baigėsi nesėkme, ir paragino regiono gyventojus būti pasiruošusiems bet kokioms santykių su Pekinu permainoms.

1959 metais po nesėkmingo sukilimo prieš Kinijos valdžią iš tėvynės priverstas pasitraukti Nobelio taikos premijos laureatas Dalai Lama pastaruosius du dešimtmečius kovojo už Tibeto „plačią autonomiją“ Kinijos sudėtyje. Tačiau dabar daugelis Tibeto išeivių pasisako už visišką regiono nepriklausomybę.

Lietuva, nors ir laiko Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną Kinijos dalimi, kartu su kitomis ES šalimis yra pareiškusi susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakiusi už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų