Anglijoje, Blekpulo mieste, vykusio 84-ojo prestižinio sportinių šokių festivalio profesionalų klasikinių šokių varžybose penktadienį Lietuvos atstovai Edita Daniūtė ir italas Andželas Madonija (Angelo Madonia) užėmė aštuntąją vietą.

Buvęs E. Daniūtės partneris mėgėjų varžybose Arūnas Bižokas su ruse Katiuša Demidova, kaip ir pernai, užėmė antrąją vietą. JAV atstovaujanti pora nusileido tik italams Mirkui Gocoliui (Mirko Gozzoli) ir Alesijai Beti (Alessia Betti).

A. Bižokas su K. Demidova šoka nuo 2007 metų spalio.

Trečiąją vietą užėmė anglai Džonatanas Vilkinsas (Jonathan Wilkins) ir Heizel Niuberi (Hazel Newbury).

Finale šoko septynios poros.

E. Daniūtė su naujuoju partneriu A. Madonija šiame festivalyje laimėjo profesionalų „Kylančių žvaigždžių“ grupės varžybas. Tai buvo pirmosios šios poros varžybos. Edita ir Andželas kartu treniruojasi nuo balandžio.

Profesionalų klasikinių šokių varžybose 39-ąją vietą užėmė JAV atstovaujantys moldavas Germanas Mustukas (Gherman Mustuc) ir lietuvė Iveta Lukošiūtė, o 56-i tarp 236 porų buvo taip pat JAV atstovai - italas Andreja Faračis (Andrea Faraci) ir lietuvė Iveta Paurytė.

Mėgėjų klasikinių šokių varžybose, kuriose dalyvavo 193 poros, Lietuvos atstovai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė užėmė 9-ąją, o Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva - 54-ąją vietas.

Profesionalų Lotinų Amerikos šokių varžybose, kuriose dalyvavo 248 poros, Lietuvos atstovai Justinas Duknauskas ir Jekaterina Lapajeva užėmė septintąją vietą.

Nugalėjo Lenkijos atstovai Michalas Malitovskis (Michal Malitowski) ir Joana Leni (Joanna Leunis).

G. Mustukas ir I. Lukošiūtė užėmė taip pat 39-ąją vietą. Lietuvai atstovaujančios poros - Vaidotas Škimelis ir Jurga Pupelytė bei Aidas Kasperaitis ir Inesa Mažonytė užėmė atitinkamai 52-ąją ir 55-ąją vietas.