• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar turėdami sandėliuose 2007 m. derliaus grūdų, žemdirbiai jau pradeda planuoti šio auginimo sezono pardavimus.

REKLAMA
REKLAMA

Viena pirmųjų išankstines 2008 m. derliaus pardavimo sutartis kviečia sudaryti bendrovė „Linas Agro“, už toną rapsų siūlydama 1 300 Lt plius PVM.

REKLAMA

Šiuo metu pasaulinės rapsų kainos yra šoktelėjusios į rekordines aukštumas ir siekia 1 536 Lt/t (445 eurai/t). Kviečių kaina dar nepasiekė rugsėjo-spalio mėnesių lygio, bet jau kilstelėjo palyginti su lapkritį buvusiu nuosmukiu ir dabar pirmosios klasės kviečių kaina svyruoja tarp 250–260 eurų arba 860–897 Lt už toną.

Ar išsilaikys aukštos grūdų kainos?

Londono (LIFFE) ir Prancūzijos (MATIF) biržų prognozių duomenimis, antrąjį šių metų pusmetį kviečių kainos nebebus tokios aukštos.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors išaugusi grūdų auginimo savikaina tarsi ir rodo, kad jų kaina turėtų išsilaikyti aukšta, realiai, pavyzdžiui, pašariniai miežiai gali kainuoti ir 400 ar 450 Lt/t – tai priklausys nuo situacijos rinkoje“, – sakė „Linas Agro“ augalininkystės skyriaus vadovas Daivas Malinauskas vakar Lietuvos žemės ūkio universitete vykusiame moksliniame-praktiniame seminare. Jis siūlė žemdirbiams ir patiems daugiau domėtis grūdų rinkos tendencijomis, sekti pokyčius ir planuoti pardavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar „Linas Agro“ superka I klasės kviečius po 860–880 Lt plius PVM. Pasak bendrovės specialistų, atvežtų parduoti grūdų kokybės kruopščiai tikrinama, kad nebūtų užkrėsta erkėmis, milčiais ir kitais kenkėjais – o tai, deja, dažni atvejai. Užkrėsta produkcija nepriimama, nors tai ir sukelia žemdirbių nepasitenkinimą.

„Netiesa, kad pasaulis badauja. Tiesiog finansų makleriai investuoja į grūdus, užpirkdami didžiulius jų kiekius. Reikia ir mums bandyti tuo pasinaudoti“, – sakė „Linas Agro“ Augalininkystės skyriaus vadovas Daivas Malinauskas

Rapsai – pelninga kultūra
LŽŪU profesorius Albinas Šiuliauskas apskaičiavo, kad vasarinių rapsų ir vasarinių miežių ekonominis efektyvumas yra vienodas. „Net ir kuliant 1 t/ha vasarinių rapsų derlių, nuostolių jau neturėsime – pelnas bus 260 Lt, o kuliant per 2 t/ha, pelnas sieks 810 Lt“, – aiškino A. Šiuliauskas. Mokslininko apskaičiavimu, šiemet šalies žemdirbiai pasės apie 170 000 ha vasarinių rapsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų