Olimpinių žaidynių debiutantė 25-erių metų amžiaus Lietuvos atstovė Gintarė Volungevičiūtė jau pirmu savo mėginimu nuskynė olimpinį medalį – visą laiką tarp lyderių buvusi kaunietė Pekine iškovojo sidabrą!

Šiandien vykusiame finaliniame moterų buriavimo varžybų „Laser Radial“ klasėje plaukime mūsiškė finišo liniją kirto pirma ir gavusi tik du baudos taškus išsaugojo antrą vietą.

Iš viso į G. Volungevičiūtės kraitį per 10 etapų subyrėjo 42 baudos taškai.

Paskutiniame etape atplaukusi antra aukso medaliu pasidabino pirmąjį reitingą pasaulyje turinti 25-erių metų amerikietė Tina Tunnicliffe, surinkusi tik 37 baudos taškus. Trečią vietą su 50 baudos taškų užėmė Kinijos buriuotoja Lijia Xu.

Finaliniame etape varžėsi jau tik 10 pajėgiausių sportininkių, nors varžybas pradėjo net 28-ios.

Priminsime, kad devintą poziciją planetos buriuotojų klasifikacijoje užimanti G. Volungevičiūtė po beveik visų regatos „Laser Radial“ klasėje plaukimų būdavo tarp prizininkių: po 1-o etapo – trečia, po 2-o – ketvirta, po 3-io – trečia, po 4-o – antra, po 5-o – antra, po 6-o – pirma, po 7-o – trečia, po 8-o – antra, po 9-o – antra.

Lietuvos atstovams šis medalis - jau antrasis. Kiek anksčiau bronzinį apdovanojimą graikų-romėnų imtynėse svorio kategorijoje iki 120 kg iškovojo 28-erių metų imtynininkas Mindaugas Mizgaitis.

Nuotraukos iš varžybų:

Džiaugdamiesi antruoju, bet tikėkimės, kad nepaskutiniu mūsiškių medaliu, siūlome pasižiūrėti ir paklausyti Lietuvos sporto himnu tapusią Marijono Mikutavičiaus dainą „Trys milijonai“: