REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sukčiai ir toliau tuština patiklių gyventojų banko sąskaitas. SMS žinutėmis išvilioja tūkstančius eurų.

Sukčiai ir toliau tuština patiklių gyventojų banko sąskaitas. SMS žinutėmis išvilioja tūkstančius eurų.

REKLAMA

Kaip praneša Klaipėdos miesto policijos komisariatas, penktadienį apie 17 val., gavęs SMS žinutę ir paspaudęs nuorodą, vyriškis neteko 21,8 tūkst. eurų.

Pradėtas sukčiavimo tyrimas.

Svarbu išlaikyti šaltą protą

 Policija įspėja, kad norint apsisaugoti nuo sukčių, reikia neprarasti budrumo. Geriausia kilus net menkiausiam įtarimui pasikonsultuoti su kitais: artimaisiais, kolegomis, draugais. Šitaip sukčių apgaulė greičiau išaiškėja, naujienų portalui tv3.lt pasakoja Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis

„Patarimai pagrindiniai būtų tokie: būti atidiems, nepasitikėti aklai gaunama informacija, gaunamomis žinutėmis. Visada pagalvoti, pasitarti su artimaisiais, kolegomis, draugais, jeigu kyla įtarimų. Jeigu įsikiša kitas žmogus, dažniausiai žmogus praregi, jam tikrai įrodo, kad čia yra sukčiavimas. Labai atkreipti dėmesį į tai, kokios nuorodos atsiunčiamos, iš kokio numerio yra skambinama. Netikros svetainės, kuriose žmogus apsiperka, dažniausiai būna sukurtos su įvairiomis gramatinėmis klaidomis“, – minėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Galų gale, reikia kritiškai žiūrėti į bet kokius pasiūlymus, kurie iš pirmo žvilgsnio žada lengvus pinigus

„Jeigu tikrai atrodo, kad pasiūlymas yra toks geras ir toks patrauklus, kad čia labai greitai žmogus galėtų praturtėti arba įsigyti kokybišką prekę už labai mažą sumą, tai automatiškai turėtų žmogui iššokti toks saugiklis, kad tai tikrai yra sukčiai. Nes nemokamų pietų nebūna“, – akcentavo R. Matonis.

REKLAMA

Savo ruožtu Lietuvos bankų asociacijos prezidentė dr. Eivilė Čipkutė pridūrė, kad nepapulti į sukčių pinkles padeda informacinių technologijų žinios ir raštingumas.

„Svarbu mokėti atpažinti suklastotą elektroninį laišką, SMS žinutę, internetinę svetainę. Finansiniai nusikaltėliai taikosi ir į bendroves, tad šioms patariama daugiau dėmesio skirti saugumo sistemoms. Vienintelis būdas apsisaugoti nuo sukčių – kritiškai vertinti informaciją ir niekam neatskleisti savo slaptažodžių, prisijungimo prie interneto banko informacijos, netvirtinti mokėjimo operacijų, kurių patys neinicijavote“, – priminė ji

 

Sprendžiant pagal antraštę bankai dirba išvien su nusikaltėliais.
Bankas atsakingas uz laikomus pinigus saskaitoi, tam ir laikome pinigus banke, kad jie butu saugus, taigi manyciau kad cia banko atsakomybe yra apsaugoti pinigus, taigi bankas turi zmogui grazinti pinigus, nes is jo saskaitos jie buvo pavogti!!! Tai visa atsakomybe tenka BANKUI!!!
Užvakar LIDLo vardu dalino premijas 2000 eurų,vakar,kai neatidariau jų nuorodos,pakėlė premiją iki 4000eurų,pasakiau jiems,aferiūgos atsikniskit,tai dar bandė įkišti savo nuorodą.Pas mus tiek tarnybų prikurta,visi ima nemažus atlyginimus,o sukčiai siaučia nebaudžiami.Išvada:dalinkis ir galėsi lobti iš žmonių prakaitu uždirbtų pinigų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų