REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomas lietuvių dainininkas bei kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano neseniai kartu su Mindaugu Stasiuliu išleido dainą – apie tai, kokie mes esame namuose, kuo užsiimame, kaip pramogaujame, keliame ūpą sau ir kitiems karantino metu.

Žinomas lietuvių dainininkas bei kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano neseniai kartu su Mindaugu Stasiuliu išleido dainą – apie tai, kokie mes esame namuose, kuo užsiimame, kaip pramogaujame, keliame ūpą sau ir kitiems karantino metu.

REKLAMA

Prakalbus apie karantiną ir buvimą namuose Stano prasitarė, kad būti po vienu stogu su trimis vaikais – nėra lengva.

Atlikėjas džiaugėsi, kad jis turi išskirtines sąlygas, nes gali keliauti į savo studiją: „Joje būnu vienas, atvažiuoju automobiliu, jokio kontakto su žmonėmis neturiu. Studija mane gelbėja, nes jei visą šį laiką būčiau namuose su trimis vaikais būtų labai sunku. Žinoma, mano žmonai yra daug sunkiau, ji tikrai kenčia, todėl grįžęs namo ją išleidžiu pasivaikščioti su šunimi lauke. Būtinai leidžiame vienas kitam pabūti atskirai.“

„Dabar yra auksinis metas kūrybai, prieš tai buvo auksinis metas atlikėjams ir kūrėjams, kartais būdavo, kad prašydavo beprotiškų pinigų už darbą. Dabar kūryba įgauna teisingą formą, kai kurdamas nesitiki, kad gausi už tai grąžos“, – juokėsi Stano.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir visi kiti, vyras tikisi, kad šis laikotarpis greitai baigsis: „Suprantu, kad karantinas užsitęs, kelis mėnesius pailsėti, galvą pravėdinti yra gerai, bet jei tai užtruks ilgiau, bus bėda.“

REKLAMA

Stano taip pat turi griežta nuomonę apie tuos, kurie nesilaiko karantino taisyklių: „Asilai ir kvailiai yra labiau matomi ir girdimi, bet jų yra mažuma. Didžioji dalis žmonių yra adekvatūs, normalūs ir gerbiantys kitų sveikatą bei aplinką. Tie, kas nesilaiko karantino, apie juos reikia mažiau kalbėti ir rašyti, tiesiog skambinti policijai.“

Tiesa, visai neseniai Stano socialinėje erdvėje pasidalijo savo įžvalgomis apie plačiai aptarinėjamą koronavirusą ir jo pasekmes.

„Na štai... Pirmas numiręs žmogus nežinojo (kaip suprantu nebuvo įtrauktas į sergančių sąrašus), kad jam koronavirusas. Daugybė užsikrėtusių medikų. Ir visa tai vyksta jau porą savaičių.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar jau be jokių sąmokslo teorijų, vadovaujantis šalta logika, galima sakyti – Lietuvoje dešimtimis, o gal šimtais kartų daugiau užsikrėtusių nei yra patvirtinta. Tai nieko nekeičia. Karantinas ir saviizoliacija tik dar labiau aktuali. Tai ką dabar parašysiu nėra kaltinimas, tai pamąstymas.

Praeitą ketvirtadienį pakilo temperatūra, na 37.5 ir gerklės skausmas. Penktadienio rytą pasidariau BKT ir CRB (kraujo tyrimai). Rezultatai rodė, kad greičiausiai bakterinė infekcija (CRB 40). Daktarė paskyrė antibiotikų. Tačiau ligos eiga keista – temperatūra dar nepradėjus vartoti antibijotikų nukrito.

Žodžiu dabar, kai suprantu, kad koronavirusas buvo pasklidęs žymiai anksčiau ir plačiau, įtariu, kad tai galėjo būti kažkokia jo forma. O gal ir ne korona, bet aš negaliu pasitikrinti! Skambinau, ieškojau. Ne! Aš nekontaktavęs su vienu iš 60 oficialiai užsikrėtusių. Aš iš niekur negrįžęs. Aš šiuo metu neturiu temperatūros. Akivaizdu, kad dabartiniame kontekste tai jau pasenęs modelis, nes virusas yra Lietuvos viduje jau mažiausiai savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl be galo svarbu turėti galimybę išsitirti kiekvienam? Žinodamas, kad persirgai po poros savaičių susiformavus imunitetui gali savanoriauti ar tiesiog teikti pagalbą artimai aplinkai. Pagalbą, kurios jau netrukus gali labai reikėti.

Žinodamas, kad persirgai, busi įtrauktas į statistiką ir bus realus skaičiai. Ne taip kaip dabar. Žinodamas, kad persirgai, visai kitaip dėliosi gyvenimą po poros mėnesių, nes akivaizdu, kad virusas niekur nedings. Žinodamas, kad persirgai, ramiau gyvensi. Jau dabar. Reikia galimybės išsitirti VISIEMS. Ar privačiai ar dar kaip nors. Tai mūsų teisė, paieškokime priemonių,“ – įžvalgomis feisbuke dalijos vyras.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų