REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijos mokykloms buvo pateiktos naujos gairės, kuriomis siekiama užkirsti kelią mobiliųjų telefonų naudojimui per pamokas. Vyriausybė teigė, kad šis žingsnis yra plano, kuriuo siekiama „sumažinti trukdžius ir pagerinti elgesį klasėse“, dalis.

Anglijos mokykloms buvo pateiktos naujos gairės, kuriomis siekiama užkirsti kelią mobiliųjų telefonų naudojimui per pamokas. Vyriausybė teigė, kad šis žingsnis yra plano, kuriuo siekiama „sumažinti trukdžius ir pagerinti elgesį klasėse“, dalis.

REKLAMA

Vyriausybė pridūrė, kad daugelis mokyklų jau uždraudė naudotis telefonais pamokų metu, o šis pakeitimas užtikrins nuoseklų požiūrį, skelbia BBC.

Tačiau viena mokyklų vadovų profsąjunga teigė, kad dažniausiai telefonais įkyriai naudojamasi už mokyklos ribų, ir pavadino šį pakeitimą „ne politika, skirta ne problemai spręsti“.

Svarbiausia užtikrinti mokinių gerovę

Gairės priimtos praėjus beveik trejiems metams po to, kai vyriausybė pirmą kartą paragino uždrausti telefonus mokyklose.

Praėjusių metų spalį kalbėdama Konservatorių partijos konferencijoje švietimo sekretorė Gillian Keegan sakė, kad daugelis mokyklų, uždraudusios telefonus, atliko „nuostabų darbą“, ir pažadėjo užtikrinti, kad „visos mokyklos pasektų jų pavyzdžiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Gairėse pateikiama keletas pavyzdžių, kaip būtų galima sukurti aplinką be telefonų, įskaitant visišką telefonų draudimą mokyklų patalpose arba taisykles, pagal kurias telefonai turi būti atiduodami dienos pradžioje.

REKLAMA

Jame taip pat teigiama, kad mokyklos gali leisti mokiniams turėti savo telefonus, bet „tik su griežta sąlyga, kad jie niekada jais nesinaudos, telefonai nebus matomi ir girdimi“ dienos metu.

Gairėse teigiama, kad mokyklų vadovai turėtų „parengti ir įgyvendinti politiką, kuri atspindėtų individualias mokyklos aplinkybes ir poreikius“.

Jose priduriama, kad mokyklos turi teisinę pareigą užtikrinti mokinių gerovę ir kad norint užtikrinti, jog mokytojai galėtų vykdyti mokymo programą, „labai svarbu“ nutraukti naudojimąsi telefonais dienos metu.

REKLAMA
REKLAMA

Direktoriams taip pat primenama, kad jiems leidžiama ieškoti mokinių kuprinėse daiktų, kurie pagal mokyklos taisykles yra draudžiami, ir kad jie turi teisinę apsaugą nuo ieškinių dėl konfiskuotų daiktų praradimo ar sugadinimo.

Skelbdama šią politiką, M. Keegan sakė, kad „mobilieji telefonai yra mažų mažiausiai nepageidaujamas trukdis klasėje“.

„Suteikiame sunkiai dirbantiems mokytojams priemones, kad jie galėtų imtis veiksmų, padedančių pagerinti elgesį, ir galėtų daryti tai, ką moka geriausiai – mokyti“, – sakė ji.

Nesitiki, kad naujovė pasiteisins

Vyriausybė taip pat rėmėsi vidurinių mokyklų mokinių apklausa, kurioje 29 proc. respondentų nurodė, kad daugumoje arba visose pamokose buvo naudojamasi telefonais, kai to daryti nereikėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Mokyklų ir koledžų vadovų asociacija teigė nesitikinti, kad naujosios gairės turės kokį nors pastebimą poveikį.

„Daugelyje mokyklų jau dabar draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais per pamokas arba leidžiama jais naudotis tik tam tikromis ribotomis ir nustatytomis aplinkybėmis“, – sakė generalinis sekretorius Geoffas Bartonas.

„Jau nebesuskaičiuojame, kiek kartų ministrai skelbė apie kovą su mobiliaisiais telefonais mokyklose. Tai ne politika, skirta ne problemai spręsti. Vyriausybei būtų kur kas geriau, jei ji sutelktų savo jėgas, kad sutramdytų internetines platformas, per kurias vaikai gali pasiekti nerimą keliantį ir ekstremalų turinį“, – teigė jis.

REKLAMA

Šis pranešimas paskelbtas netrukus po to, kai nužudytos paauglės Briannos Ghey motina Esther Ghey paragino pakeisti įstatymus, kad vaikai nebegalėtų naudotis socialinių tinklų programėlėmis savo telefonuose.

Ji paragino priimti įstatymą, kuris užtikrintų saugų ir tinkamą naudojimąsi mobiliaisiais telefonais jaunesniems nei 16 metų vaikams – šią idėją palaikė Anglijos vaikų reikalų komisarė Dame Rachel de Souza.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų