• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Didžiosios Britanijos laikraštyje ,,Daily Express” išspausdintame straipsnyje teigiama, jog kasmet yra išleidžiama apie 20 milijonų svarų Anglijos mokesčių mokėtojų pinigų, kurie skiriami vaikų iš Lenkijos, Latvijos ar Lietuvos pašalpoms.

REKLAMA
REKLAMA

Tokie duomenys, anot straipsnio autoriaus, yra ,,spyris į dantis” sunkiai dirbantiems britams, kurie turi remti daugiau kaip 50,500 vaikų, gyvenančių kažkur Europoje.

REKLAMA

Pagal Europos Sąjungos įstatymus, dirbantys imigrantai gali gauti pašalpą vaikams, jei vienas ar abu tėvai gyvena ar dirba Didžiojoje Britanijoje, net jei vaikas ir gyvena savo tėvynėje. Pašalpos dydis skiriamas imigrantų vaikams yra toks pat kaip ir anglų - 20 svarų per savaitę, jei jų šalis neturi panašios vaikų pašalpų sistemos. Kai kurie imigrantai gali prašyti ir dar didesnių pašalpų.

REKLAMA
REKLAMA

Torių partijos narys Filipas Deiviesas (Philip Davies) teigia, kad šalis ir taip moka didelę kainą dėl to, kad būtų Europos Sąjungos narė ir tokios papildomos išlaidos yra tikras ,,spyris į dantis” mokesčių mokėtojams.

,,Mes ne tik subsidijuojame naujų kelių statybą, bet dabar dar ir remiame svetimus vaikus, - pasipiktinęs F. Deiviesas. - Man tai atrodo visiškai kvaila ir absoliučiai nepriimtina.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės pateikti duomenys rodo, kad iš šios pašalpų sistemos pasipelnė beveik 38,000 Lenkijos, 2,500 Slovakijos ir daugiau kaip 1,000 Lietuvos tėvų, auginančių vaikus. Pašalpos iš mokesčių mokėtojų pinigų taip pat mokamos 1,200 šeimų, gyvenančių Prancūzijoje ir 741 šeimoms iš Ispanijos. Dar apie 900 šeimų, prašančių pašalpų savo vaikams, yra iš Airijos.

REKLAMA

Filipui Hamondui (Philip Hammond), šešėliniam valstybės iždo sekretoriui, taip pat sunku patikėti, kad Britanijai kovojant su krize ir žlungant vyriausybės paruoštai skurstančių vaikų gelbėjimo strategijai, jo žodžiais tariant, Gordonas Braunas vis dar siunčia milijonus svarų vaikams, kurie net negyvena šalyje.



Mokesčių inspekcijos (HM Revenue and Customs) atstovas atsisakė atskleisti, kiek tiksliai yra išmokama pašalpų imigrantų šeimoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų