REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Studijų metais įkūrtas internetinis meno ir pramogų žurnalas "Bored Panda" tapo vienu didžiausių lietuviškos kilmės puslapių internete ir per mėnesį sulaukia 30 mln. unikalių lankytojų iš viso pasaulio. Apie projekto sėkmę kalbamės su jo įkūrėju Tomu Banišausku

Studijų metais įkūrtas internetinis meno ir pramogų žurnalas "Bored Panda" tapo vienu didžiausių lietuviškos kilmės puslapių internete ir per mėnesį sulaukia 30 mln. unikalių lankytojų iš viso pasaulio. Apie projekto sėkmę kalbamės su jo įkūrėju Tomu Banišausku

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turbūt visi klausia to paties, tačiau gal pora žodžių gali papasakoti kaip gimė „Bored Panda“ projektas?

REKLAMA

Pradžia buvo dar studijuojant Vilniaus Universitete verslo vadybą. Su grupioku kilo idėja kurti internetinius puslapius. Kadangi nežinojom, ką daryti, kad pasisektų, nutarėm patys rašyti apie kitų žmonių sėkmės istorijas. Žodžiu, nušauti du zuikius vienu šuviu – mokyti kitus ir mokytis patiems. Viskas sekės neblogai, po metų darbo kartais uždirbdavom pietums universiteto valgykloje. Deja, ilgainiui išsiskyrė mūsų keliai – draugas išvažiavo į Škotiją, o aš nutariau pradėti visiškai atskirą projektą, kurį pavadinau „Bored Panda“. Kadangi domėjausi fotografija ir video, todėl ir puslapio turinys yra labai glaudžiai susijęs su menu.

REKLAMA
REKLAMA

Apskritai, kas iš tiesų yra „Bored Panda“ - tinklaraštis, internetinis žurnalas ar meno ir kultūros naujienų svetainė?

Pirmuosius 3 gyvenimo metus „Bored Panda“ buvo išskirtinai tik internetinis žurnalas, kurio 100% turinio rašydavome mes patys. Tačiau ilgainiui aš supratau, kad mes negalime likti uždari. Reikia leisti visiem norintiems menininkams ir kūrėjams įsikelti savo nuotraukas ir istorijas. Taigi tapome platforma. Prireikė net 2 metų, kad viskas įsivažiuotų, tačiau idėja pasitvirtino su kaupu - dabar didžioji dalis turinio yra sukuriama vartotojų, kurių yra išties nemažai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš penkerius metus, kai gimė Panda, viskas atrodė kiek kitaip – nebuvo „Instagram“, „Facebook“ nebuvo pasiekęs dar tokių aukštumų, ne visi turėjome išmaniuosius telefonus, kur kiekvieną minutę galėtume sekti, kas vyksta virtualioje erdvėje. Kaip manai, kaip visi šie komponentai pakeitė paties meno suvokimą, ar galime sakyti, kad dabar kiekvienas galime atrasti meno formas ir tapti populiariais?

Kiekvienas iš mūsų gali tapti populiariu akimirksniu ir tai pasiekiama lengviau nei gali atrodyti. Esame išgarsinę šimtus menininkų (tarp jų ir lietuvių), todėl žinome kokių ingridientų reikia sėkmingoms istorijoms. Žinoma 100% niekada negali žinoti, kas išpopuliarės, o kas ne. Tačiau sukauptu "know-how" esu pasinaudojęs net pats. Prieš porą metų patalpinau savo foto istoriją į Bored Panda apie aklą žvirbliuką, kurį radau po balkonu. Naujiena iškart tapo internetine sensacija ir pasiekė daugybės puslapių pirmuosius puslapius (Buzzfeed, Fishki.net ir tt.). Tuo tarpu mūsų redaktorius Dovilas į Bored Panda patalpino savo istoriją apie tai kaip jis sukūrė žiedo dizainą ir pasipiršo su juo savo mylymajai - tai taipogi tapo didžiule interneto sensacija. Taigi kiekvienas gali išgarsėti per naktį ir Bored Panda yra puiki platforma tai padaryti.

REKLAMA

„Login“ konferencijoje pasakosi apie savo sėkmės istoriją – ar galima teigti, kad būtent naujųjų komunikacijos technologijų ir socialinių medijų bumas yra dalis tavo Pandos sėkmės? Koks Tavo santykis su socialinėmis medijomis?

Socialinė medija man leido su 15 lt/mėn investicija pasiekti milijonus žmonių. Nereikia jokios reklamos - tiesiog kuri gerą turinį ir jis pats savaime plinta socialiniais kanalais. Pradžioje išpopuliarėjome Stumbleupon, vėliau Facebook.

Koks Tavo nuomone yra meno ir socialinių medijų sąryšis? Meno/ kultūros ir naujųjų technologijų? Kokią socialinių medijų vietą matai šiuolaikiniame pasaulyje?

REKLAMA

Socialinė medija ir internetas leidžia menininkams pasiekti auditoriją, kuri pati galbūt niekada neitų į meno parodą. Aš save priskirčiau tokiai kategorijai žmonių. Kas prieš šimtą metų būtų garsus savo miestelyje, dabar gali tapti garsiu visame pasaulyje. Socialinė medija įgalina geriausias idėjas plisti žaibišku greičiu. Čia nėra vietos vidutinybėms ir mes visi esame kūrėjai.

Kaip Tavo gyvenimas pasikeitė atsiradus Pandai, ar galima teigti, kad iš dalies Tu subrendai kartu su ja ir formuodamas ją, formavaisi pats?

Pradžioje tai buvo hobis, kuriam skirdavau po 1-2 dienas per savaitę. Baigus universitetą tai tapo pačiu smagiausiu "full-time" darbu, kur keldavausi kada norėdavau, dirbdavau kiek norėdavau ir kada norėdavau. Vėliau, veiklai profesionalėjant, save įsispraudžiau į 8-18h darbo dieną 5 dienas per savaitę. Ar subrendau kartu su panda? Nežinau, kas tai yra - darbe mes kartais juokiamės ir durniuojam kaip paaugliai. Į darbą vis dar žiūriu kaip i pramogą, nors paskutiniu metu jaučiu, kad persidirbu. Taigi dabar bandau rasti daugiau laiko ir sau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar pats tik domiesi menu, ar galbūt turi ir gyslelę kažkuriai sričiai ar hobį?

Iki Bored Pandos labai domėjausi video menu ir fotografija. Su draugais kurdavome video klipus, keletą metų netgi dirbau kaip video operatorius. Esu dalyvavęs ir laimėjęs prizinę vietą trumpametražių filmukų festivalyje. Vėliau tapau fotografu. Nuo vestuvių iki reklamų - teko visko išbandyti. Taip pat užsiiminėjau "stock" fotografija - tai tokios nuotraukos, kurias naudoja įvairūs spaudos leidiniai iliustruoti straipsnius. Sukauptos žinios labai padeda dabartiniame darbe - tiek vertinant kitų menininkų darbus, tiek tvarkant nuotraukas, apmokant kitus kompozicijos taisyklių ir tt.

REKLAMA

Kokį tolimesnį Pandos augimą matai: ar yra galimybė/poreikis šiai platformai plėstis į spaudą, ar galėtų gimti „Bored banda“ leidinys?

Mes norime būti tuo pirmuoju atspirties tašku, kur menininkas ar kūrėjas ateitų pasidalinti savo idėjomis. Sukūrei kažką nuostabaus ir nori pasidalinti su visa žmonija? Patalpink į Bored Panda! Spausdintinis leidinys šiuo atžvilgiu mums nelabai tinka.

Ką patartum kiekvienam kuris turi savo „Pandos“ svajonę, bet nedrįsta, bijo ar nežino kaip pradėti?

Daryk net jei nesupranti ką darai - viską išmoksi bedarant. Tokia buvo mano pradžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų