Pasaulio suaugusiųjų bokso čempionate Kazachstane ir toliau nesustabdomi Lietuvos rinktinės atletai.

Trečiadienį Kauno bokso mokyklos auklėtinis Eimantas Stanionis (69 kg, 55 dalyviai) taškais 3:0 laimėjo prieš kur kas didesnę patirtį ringe turintį trisdešimtmetį Robertą Biliką iš Čekijos. Trenerio Vido Bružo auklėtinis sekmadienį boksuosis su armėnu Aramu Amirkhanyanu, kuris analogišku rezultatu įveikė Artemą Masily iš Izraelio.

Londono olimpinių žaidynių prizininkas E. Petrauskas (64 kg, 55 dalyviai) savo pasirodymą planetos pirmenybėse pradės penktadienį. Olimpiečio oponentu bus tailandietis Wuttichai Masukas.

Kiek anksčiau šilutiškis Edgaras Skurdelis (60 kg, 46 dalyviai) taškais 3:0 įveikė škotą Charles‘ą Lynną ir sekančioje dvikovoje sekmadienį susikaus su Europos bokso čempionato vicečempionu Miklosu Varga iš Vengrijos.

Į kitą etapą taip pat pateko Tadas Tamašauskas (91 kg, 47 dalyviai). Vilnietis rezultatu 3:0 nepaliko vilčių suomiui Tomi Honkai. Penktadienį šešioliktfinalyje Tadas susigrums su Kai Havnaa iš Norvegijos.

Lietuvos bokso rinktinę lydi treneriai Vladimiras Bajevas, Vidas Bružas, Stanislovas Mižigurskis ir Vincas Murauskas. Šiose planetos pirmenybėse startavo 457 atletai iš 100 valstybių.

Iš viso po Nepriklausomybės atgavimo lietuviai iš planetos pirmenybių parsivežė vieną sidabro ir keturis bronzos medalius: 1993 metais Vitalijus Karpačiauskas (iki 67 kg) iškovojo sidabrą, 1995-aisiais bronzos medalius laimėjo V. Karpačiauskas (67 kg) ir Vidas Bičiulaitis (57 kg), 2007 metais bronziniu prizininku tapo Daugirdas Šemiotas (81 kg), o 2011 metais Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame pasaulio bokso čempionate bronzos medalį iškovojo kaunietis Egidijus Kavaliauskas (69 kg), šiuo metu sėkmingai kopiantis karjeros laiptais profesionaliame bokse JAV.