• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Užkniso triukšmas!" - tokiu skundu prasidėjo namo, kuriame įsikūrusi „Apaščios" kavinė, bendrijos susirinkimas. „Verslininkams biznis, o mums nuo nemigos - mirtis. Iki išnaktų šūkauja prisivaišinę kavinės klientai, paryčiais pradeda bildėti tešlos maišyklės, dienomis be perstogės gatve dunda „furos". Užkeiktas mūsų namas", - piktinasi gyventojai. Namo bendrija su atsakingais savivaldybės pareigūnais antrą kartą bandė spręsti  kankinančias problemas.



Vietoj mėnesio - devyni

„Užkniso triukšmas!" - tokiu skundu prasidėjo namo, kuriame įsikūrusi „Apaščios" kavinė, bendrijos susirinkimas. „Verslininkams biznis, o mums nuo nemigos - mirtis. Iki išnaktų šūkauja prisivaišinę kavinės klientai, paryčiais pradeda bildėti tešlos maišyklės, dienomis be perstogės gatve dunda „furos". Užkeiktas mūsų namas", - piktinasi gyventojai. Namo bendrija su atsakingais savivaldybės pareigūnais antrą kartą bandė spręsti  kankinančias problemas.



Vietoj mėnesio - devyni

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrijos pirmininkas Leonas Likas susirinkusiems pasiūlė aptarti su rajono vadovybe problemas dėl kavinės „Apaščia" ir individualios kepyklos darbo valandų nustatymo bei tešlos maišyklės iškėlimo iš pirmo aukšto į rūsio patalpas.

REKLAMA

Tuos pačius dalykus bendrija aptarinėjo pernai rugpjūtį.

Tuomet svarbiausią vaidmenį susirinkime vaidino rajono tarybos nariai Valdemaras Valkiūnas ir Vytas Jereckas, pasitelkę miesto seniūnę ir policijos apylinkės inspektorę. Atrodė, kad po entuziastingo ir griežtoko pokalbio situacija iškart pasikeis. Atsisveikindami pažadėjo: „Susirinksim po mėnesio, pažiūrėsim, kas pasikeitė". Praėjo devyni mėnesiai, o rezultatų nematyti.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kartą jau atstovavo vienas Vytas Jereckas dviejuose asmenyse - kaip rajono tarybos narys ir kaip Valdemaro Valkiūno padėjėjas. Jis daugiau klausėsi, nei ką siūlė ar žadėjo. Visų žvilgsniai krypo į savivaldybės administracijos direktorę Palmyrą Prašmantienę.

Siūlymas gyventojų netenkina

Direktorė kaip gerą naujieną akcentavo tai, kad jau parengtas sprendimo projektas ateinančiam rajono tarybos posėdžiui. Siūloma „Apaščios" kavinėje prekybą alkoholiu sutrumpinti valanda, t. y. iki 22 valandos. „Kai nebus alkoholio, anksčiau užsidarys kavinė", - argumentavo siūlymą direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip nieko nesikeis, prisipirks alkoholio iš anksto ir linksminsis kaip dabar iki pusiaunakčių ar paryčių", - nuošė nusivylimas. „Reikalaujame, kad taryba nustatytų kavinės darbo laiką iki 22 valandos, ir viskas! - laikėsi kategoriškos nuostatos bendrijos pirmininkas. Direktorė siūlė ką kita: „Esame biržiečiai ir turime susitarti".



Pasiūlė kreiptis į teismą

Gyventojai tvirtino septynis kartus kvietę policiją dėl kavinėje puotaujančių triukšmadarių, skambino net pačiam policijos viršininkui. „Mes prašome laikytis Triukšmo įstatymo, savivaldybės patvirtintų triukšmo prevencijos taisyklių, ir nieko daugiau. Kavinės klientai arba garsiai dainuoja, šūkauja pačioje kavinėje arba išėję į lauką po langais, leidžia fejerverkus, o neretai girti keikiasi ar šlapinasi vaikų akivaizdoje", - kartojo nusiskundimus.

REKLAMA

Komisariato viršininkas Eugenijus Šopis aiškino, kad kavinės savininkui skirta bauda, kai kurie kavinės lankytojai pabuvojo areštinėje. Tačiau įstatyme numatytos sankcijos - gana slidus reikalas. Komisariatas kreipėsi raštu į savivaldybės administraciją, kad peržiūrėtų kavinės darbo laiką, o administracija atrašė, kad leidimai seniai išduoti ir negalima jų pakeisti.

„Jūs turite teisę kreiptis į teismą, kaip jis nuspręs, taip ir bus", - pasiūlė policijos viršininkas. „Nenorime teismų, tegu sprendžia savivaldybė", - atsakė susirinkusieji.



Politikai nepripažįsta bejėgiškumo

REKLAMA

Politikai paprastai nenori pripažinti, jog daugeliu atveju jie yra bejėgiai. Tačiau vaizduoja esą padėties šeimininkai, ramina žmones pažadais, o iš tikrųjų nuo to niekas nesikeičia. „Aš iškviečiau garso matuotojus ir įrodžiau, kad normos neviršytos. Kvieskitės jūs, įrodykite savo", - kalbėjo kavinės savininkas Alis Dzelzis. Tą patį jis kartojo ir prieš kelis mėnesius vykusiame susirinkime. Vytas Jereckas praėjusį kartą žadėjęs pasirūpinti, kad savivaldybė nupirktų triukšmo matavimo prietaisą, bet dabar tik pasidomėjo - ar rajone kas jį turi. Eugenijus Šopis pripažino, kad jo neturi net policija. Gyventojai abejojo, ką toks prietaisas duos, kai girti triukšmauja lauke - pamatys policininką ir nutils.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl mus laiko bandomaisiais triušiais?", „Už ką mums tokios kančios?" - laidė replikas susirinkusieji.

„Jūs norėtumėt, kad aš uždaryčiau kavinę. Tai tas pats, jei kuriam iš jūsų pasakyčiau - išeikit iš buto. Kavinė veikė name daug metų prieš tai, kai pirkau. Ko anksčiau neprieštaravote?" - spyriojosi verslininkas.

Palmyra Prašmantienė siūlė eiti prie tvarkos: „Žmonės persitempę, jiems reikia poilsio, ramybės. Jei savininkas neįsipareigoja užtikrinti, kad triukšmo daugiau nebus, reikia keisti kavinės darbo valandas".

REKLAMA

„Kasdien taip nebūna, tik savaitgaliais", - ramino verslininkas. „Negi savaitgaliais po darbų mums nebereikia ilsėtis?" - stebėjosi gyventojai. Direktorė pasiūlė kavinės savininkui keisti sovietinį mąstymą. O šis replikavo - kas jam grąžins investicijas. „Aš stengiuosi nukreipti pobūvius į restoraną, kavinėje nebegroja muzikantai", - sakė jis.

Gyventojai pripažino, kad verslininkas mažumą pasitaisė.



Nesiskaito su gyventojais

Skundžiasi gyventojai ir name veikiančios kepyklos keliamu triukšmu, sklindančiais į butus nemaloniais kvapais, plintančiais parazitais. Tačiau įmonės savininkė Rima Bajoriūnienė susirinkime praėjusį kartą nedalyvavo, o į jos įmonę negalėjo patekti pro užrakintas duris rajono tarybos narys Valdemaras Valkiūnas. Tad ji gyventojų priekaištų ir rajono tarybos atstovų perspėjimų negirdėjo.

REKLAMA

Nebuvo matyti įmonės savininkės ir šiame susirinkime. „Ji nesiskaito su mumis, neateina į mūsų susirinkimus, kas gali keistis - replikavo moterys. - Užuodžiate smarvę? Iš ryto rūsyje plaukiojo fekalijos. Vamzdynai bendri su kepykla, ji užkemša kanalizaciją, o mes turime tvarkyti".

Bendrija turi dar valstybinės statybos priežiūros inspektoriumi dirbusio Regimanto Ramono raštą, nurodžiusį įmonės savininkei iškelti tešlos maišyklę iš pirmojo aukšto į rūsį, bet iki šiol neįvykdyta.

Tai dar kartą patvirtina politikų ir valdininkų bejėgiškumą.

Prisišnekėjo?

„Kur matyta - gyvenamajame name gamybos įmonė! Kokiame įstatyme taip numatyta? - piktinosi gyventojai. - Suraskite mums butus kitur, o tą namą atiduokit verslininkams, tegu steigia įmones".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena moteris priminė direktorei. „Kai kalbėjomės su jumis, sakėte, kad galima vietoj kepyklos vėl padaryti butą. Tai padarykite, labai prašome".

Susirinkusieji reikalavo - pakeisti kepyklai darbo valandas nuo 8 iki 18 valandos, maišyklę iš pirmo aukšto iškelti į rūsį. Palmyra Prašmantienė suabejojo: „Norint keisti leidimą, reikia įrodyti pažeidimus konkrečiais faktais, tai darbo inspekcijos reikalas".

„Aštuonerius metus kovojam, ir tai ne faktas? - stebėjosi susirinkusieji. - Iškvietėm darbo inspektorius, nieko nerado. Kaip juos iškviesti, kai dirba naktimis?"

REKLAMA

„Skambinkite man", - padrąsino direktorė.

Atrodo, prisikalbėjo. Po poros dienų namo gyventojai man paskambino į namus ir pranešė, jog buvo naktį išsikvietę direktorę. „Kai tik pasibeldė ir prisistatė, kepyklos patalpose užgeso šviesa, nutilo įrengimai. Direktorės taip ir neįsileido", - teigė jie.



Alfonsas Kazitėnas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų