Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger 100“ serijos turnyre „Vitas Gerulaitis Cup“ trečiadienį startavo ir pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis (ATP-193). Ir tai 32-ejų vilnietis padarė pergalingai, per 1 val. ir 42 min. rezultatu 2:6, 6:2, 6:4 pranokęs Altugą Celikbilek (ATP-205) iš Turkijos.

Pirmąjį setą užtikrintai pradėjęs ir į priekį 2:0 įsiveržęs lietuvis netrukus prarado kontrolę ir pralaimėjo net šešis geimus iš eilės. Visgi antrajame vaizdas pasikeitė kardinaliai – Ričardas perėmė inciatyvą ir išlygino mačo rezultatą.

Lemiame sete viskas klostėsi taškas į tašką – iš pradžių abu žaidėjai laimėjo po tris geimus savo padavimų metu, o vėliau apsikeitė „break‘ais“. Bet lemiamu momentu R. Berankis nebeklydo – atliko dar vieną „break‘ą“ ir įgytos persvaros nebepaleido iš rankų, mačą užbaigdamas sėkmingais savo pavadimais.

„Pirmas mačas nebuvo lengvas, nes varžovas iš tiesų yra pakankamai pajėgus. Visuomet būna to jaudulio, tai to pirmo seto nežaidžiau taip, kaip norėčiau žaisti. Bet viskas gerai – antrame sete atsistačiau, trečiame išsispaudžiau, ko trūko, ir gavosi geras, teigiamas rezultatas“, – komentavo Ričardas.

Už pergalę jam atiteko 9 ATP reitingo taškai ir 1900 eurų. Antrajame varžybų etape lietuvio lauks akistata su ketvirtąja turnyro rakete Dennisu Novaku (ATP-143) iš Austrijos. Mačo pradžia – ketvirtadienį nuo 17:30 val.

Prieš šį vienetų mačą centriniame „SEB arenos“ korte pasirodė ir Edas Butvilas. 18-metis lietuvis poroje su italu Gianmarco Ferrari žaidė dvejetų mačą prieš prancūzo A. Escoffier ir italo Juliano Ocleppo duetą bei šventę pergalę po pratęsimo – 6:3, 4:6, 10-7.

Patekdami į ketvirtfinalį lietuvis ir italas užsitikrino po 20 ATP dvejetų reitingo taškų bei 1420 eurų čekį. Dėl vietos pusfinalyje jie ketvirtadienį nuo 15:30 val. varžysis su prancūzo Jonathano Eysserico ir ukrainiečio Deniso Molchanovo pora.

Pergalingo lietuviams trečiadienio pratęsti nepavyko Viliaus Gaubo ir Tado Babelio duetui. Tiesa, mūsiškių dvejetas buvo labai arti pergalės – pirmojo rato mačą varžovams iš Indijos Puravai Rajai ir Divij Sharanui pralaimėjo tik po pratęsimo – 4:6, 6:3, 4-10.

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.