Vilniaus „SEB arenoje“ prasidėjusiame ATP „Challenger 100“ serijos turnyre keturi lietuviai startavo kvalifikacijos varžybose. Deja, nė vienam iš mūsiškių nepavyko iškovoti pergalės.

Arčiausiai laimėto seto iš lietuvių buvo Tadas Babelis. Neseniai Lietuvos vyrų rinktinei Daviso taurėje atstovavęs žaidėjas per 1 valandą 33 minutes 3:6, 5:7 pralaimėjo ukrainiečiui Vitalijui Sačko (ATP-338). T.Babelis antrajame sete du kartus atsitiesė po pralaimėtų savo padavimų serijų, bet kai vienuoliktajame geime V.Sačko realizavo „break pointą“, lietuviui išsigelbėti nebepavyko.

Tomas Vaišė per 1 valandą 25 minutes 3:6, 4:6 nusileido Egorui Gerasimovui. Antrajame sete lietuvis buvo perėmęs iniciatyvą (3:1), bet tada pralaimėjo 4 geimus paeiliui.

Julius Tverijonas 1 valandą 31 minutę kovėsi su turku Ergiu Kirkinu (ATP-383), prieš kurį galiausiai pralaimėjo rezultatu 3:6, 4:6. Pirmajame sete lietuvis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas ir pirmavo 3:1. E.Kirkinas į tai atsakė spurtu 5:0 ir laimėjo setą. Antrajame sete apylygė kova tęsėsi iki devintojo geimo, kai turkas „sausai“ laimėjo J.Tverijono padavimų seriją.

Kvalifikacijoje žaidė ir Pijus Reklevičius, lygiai per valandą 1:6, 3:6 nusileidęs kazachui Beibitui Žukajevui (ATP-304). Beje, antrojo seto pradžioje lietuvis vos neperėmė iniciatyvos, kai ketvirtajame geime susikūrė „break pointą“.

Pralaimėję lietuviai už dalyvavimą kvalifikacijoje gavo po 290 eurų. Visi lietuviai į kvalifikaciją pateko gavę vardinius kvietimus. Įprastai mūsiškiai pagal reitingą neturi vilčių patekti į tokio aukšto rango turnyrų kvalifikacijas. Palyginimui, pagal reitingą paskutinis į kvalifikaciją patekęs žaidėjas buvo vokietis Kai Wehneltas, esantis septintajame reitingo šimtuke.

„Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro nugalėtojams atiteks 100 ATP reitingo taškų, o visi jame dalyvaujantys tenisininkai pasidalins didžiausią prizinį fondą Lietuvos teniso istorijoje – net 118 tūkst. eurų.