• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Luciano, Giuliana, Gilberto, Carlo Benettons (Lučianas, Džiuliana, Džilbertas ir Karlas Benetonai) savo pirmąją parduotuvę atidarė prieš 40 metų viename Šiaurės Italijos miestelyje. Tuomet čia buvo pardavinėjami Giulianos numegzti megztiniai.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar šeimos imperija valdo ne tik visame pasaulyje žinomą drabužių parduotuvių tinklą, bet ir užsiima kitokia veikla: yra didžiausia privati Europos greitkelių operatorė, siūlo bankininkystės, ryšių bei nekilnojamojo turto paslaugas.

REKLAMA

Tačiau analitikai teigia, kad dabar Benettonai turi nuspręsti, kaip pertvarkyti pagrindinį drabužių verslą ir surasti 200 mln. eurų, kurių reikia "Banca Antonveneta" bei "Telecom Italia" kontrolinį akcijų paketą valdančiai holdingo kompanijai "Olimpia".

Mažmenine drabužių prekyba užsiimanti "Benetton Group" parengė naują verslo strategiją. Be to, vyriausybei nusprendus keliems mėnesiams sustabdyti kelių rinkliavos didinimą, kilo gandų, kad Benettonų šeima gali parduoti dalį savo turto.

REKLAMA
REKLAMA

"Jie ne kartą diversifikavo savo verslą, - sakė Romoje įsikūrusio "Bank Insinger" ekspertas Patrizio Pazzaglia (Patricijus Pacalija). - Dabar vyrauja nuomonė, kad tik pagrindine veikla užsiimančios kompanijos gali būti pelningos".

Automobilių gamintoja "Fiat" bei komunalines paslaugas teikiančios įmonės "Enel"ir "Edison" neseniai visą savo dėmesį nukreipė į pagrindinę veiklą, o kitą turtą išpardavė.

Benettonų šeimos investicijų bendrovė "Edizione Holding", pirmąjį nuostolį patyrusi 2002 m., anksčiau svarstė galimybę parduoti savo restoranų tinklo "Autogrill" dalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kompanija teigė planuojanti dalyvauti 500 mln. eurų padidinant "Antonveneta" kapitalą, dėl kurio bus susitarta ketvirtadienį. Bendrovė ketina 5 proc. padidinti savo akcijų dalį, nors anksčiau sklido gandai apie galimą akcijų pardavimą.

Kita pertvarkymo galimybė Benettonams yra parduoti 17,3 proc. Parmos srityje esančios jėgainės AMPS akcijų. Būta informacijos, kad iš šio sandorio Benettonai galėtų gauti 43 mln. eurų.

Kita vertus, daug kalbama ir apie tai, kad Benettonai gali sutelkti dėmesį į greitkelio operatorę "Autostrade". Ši bendrovė tapo geriausia šeimos investicija nuo 1999 m., kai šeima kartu su partneriais privatizavo ją.

REKLAMA

Laikui bėgant Benettonų dalis beveik padvigubėjo. Po vasario mėnesio akcijų išpirkimo Benettonų šeimai priklausanti holdingo bendrovė "Schemaventotto" turi 62 proc. akcijų ir šiuo metu valdo beveik du trečdalius šalies greitkelių. Dominuojančią padėtį sustiprina ir pakelės restoranų tinklas "Autogrill".

Jau kelis mėnesius "Autostrade" laukia, kol vyriausybė padidins kelių rinkliavos tarifus. Tačiau vienas Milano bankininkas mano, kad padidinti greitkelių rinkliavas gali būti "politiškai pavojingas" spendimas. Ypač prisiminus, kad didžiąją dalį greitkelių valdo viena šeima.

REKLAMA

Vis dėlto rinkos analitikai mano, kad Benettonai turėtų sutelkti dėmesį į pagrindinio - drabužių - verslo pertvarkymą.

Benettonų kompanija buvo įkurta 1965 m. Pernai bendrovė paskelbė gavusi 10 mln. eurų nuostolį. Pajamos iš 120 šalių siekė 2 mlrd. eurų. Neseniai "Benetton" pardavė nuostolingai dirbusį sporto prekių padalinį.

Kovo mėnesį vyriausias iš brolių Luciano Benettonas teigė, kad šeima nutrauks tiesioginį vadovavimą kompanijai ir priims į darbą naujų vadovų. Naujasis kompanijos generalinis direktorius Silvano Cassano (Silvanas Kasanas) darbą pradėjo gegužės mėnesį. Tačiau ekspertai mano, kad šeima kompanijos vairą atidavė per vėlai.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų