9
Italija – Dominikos Respublika (nuotr. FIBA)

Sekmadienį Italijos (1/1) ir Dominikos Respublikos (2/0) rinktinės stojo į antrąjį A grupės mūšį. Po permainingos kovos pergalę rezultatu 82:87 įsirašė Andreso Felizo vedama Dominikos Respublika.

9

Tiesa, Italijos rinktinė dar pirmojoje mačo pusėje liko be vyr. trenerio Gianmarco Pozzecco.

Italai mačą pradėjo spurtu 12:0, tačiau vėliau Dominikos krepšininkai su Karlu-Anthony Townsu priešakyje pradėjo artėti. Prabėgus dviem antro kėlinio minutėms Dominikos krepšininkai buvo priartėję per du taškus (21:19).

Prasidėjus trečiam kėliniui komandas vis dar skyrė minimalus skirtumas, o netrukus Marco Spissu rezultatą ir išlygino (41:41).

Nors italai pirmoje rungtynių pusėje pirmavo, tačiau trečiame kėlinyje mačą į savo rankas perėmė Dominikos krepšininkai, kurie po 6 kėlinio minučių buvo priekyje 44:51, o vėliau atstumas tik didėjo.

Po trečiojo kėlinio komandas skyrė jau net 13 taškų (69:56), o situacija nedaug keitėsi ir lemiamame kėlinyje.

Ketvirtajame kėlinyje net ir be pagrindinės žvaigždės žaidę Dominikos atstovai atstumą padidino iki 16 taškų. Nepaisant to, italai varžovus vijosi iki paskutinių sekundžių.

Likus kiek mažiau nei pusei minutės komandas skyrė 5 taškai, tačiau Dominikos Respublikos rinktinei pavyko išsaugoti pranašumą ir iškovoti antrąją pergalę.

Toks rezultatas sujaukia galimų Lietuvos varžovų ketvirtfinalyje rikiuotę. Pasiekus šį etapą, realiausiais lietuvių oponentais buvo laikomi serbai arba italai, tačiau Dominikos Respublika netikėta pergale įrašė save į šią kompaniją.

Sunkiai sulaikomas buvo K. Townsas, per 31 minutę pelnęs 24 taškus (3/6 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 6/8 baudų metimų), atkovojęs 11 ir praradęs 3 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengęs bei surinkęs 27 naudingumo balus.

Solidžiai talkino ir 24 taškus pridėjęs bei 7 tritaškius realizavęs Andresas Felizas.

Italijos rinktinė: Marco Spissu 17 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Simone Fontecchio 13, Giampaolo Ricci 12 (6 atk. kam.), Achille Polonara 10, Luigi Datome 8, Stefano Tonutas 8, Nicolo Melli 6 (7 atk. kam.).

Dominikos Respublikos rinktinė: Andresas Felizas 24 (7/10 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Karlas-Anthony Townsas 24 (4/9 trit., 11 atk. kam., 5 rez. perd.), Jeanas Montero 12 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), Victoras Lizas 9, Angelas Delgado 7 (4 atk. kam.), Rigoberto Mendoza 3, Antonio Pena 3.