Sekmadienį 2023 m. pasaulio krepšinio čempionate žaidžiamos antrosios grupių rungtynės. Antrąją pergalę nervų kare rezultatu 82:85 iškovojo ir Vokietija (2/0) įveikusi Australijos rinktinę (1/1).

Geresne nata mačą atidarė vokiečiai, kurie per pirmąsias minutes išsiveržė 0:8. Pirmuosius taškus savo šalies rinktinei tritaškiu pelnė Patty Millsas, bet tuo pačiu atsakė ir Isaacas Bonga.

Įsibėgėjus pirmajam kėliniui australams visus 13 taškų buvo pelnęs P. Millsas, kuris mėtė be klaidų (13:16).

Po taiklaus Josho Greeno metimo australai pagaliau išsiveržė į priekį (23:22), o pirmąjį kėlinį komandos baigė 25:24.

Antrame kėlinyje vokiečiai pradėjo vytis priešininkus ir prabėgus minutei rezultatas buvo jau lygus (27:27). Dennisas Schroderis Vokietiją vėl atitolino keturiais taškais, tačiau tuo pačiu iškart atsakė Joshas Gidey (30:32).

Nei vienai, nei kitai komandai nepavyko išsiveržti daugiau nei 6 taškais. P. Millsas likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki ilgosios pertraukos pelnė du taškus ir vėl priartino australus (39:41).

Trečiajame kėlinyje situacija iš pradžių nesikeitė ir vokiečiai išlaikė saugų atstumą nuo savo varžovų. Netrukus Duopas Reathas smeigė iš toli, tačiau P. Millsas prasižengė ties tritaškio linija ir Vokietijai padovanojo tris baudų metimus (49:53).

D. Reathas po pertraukos perėmė inicityvą ir per pusę kėlinio susirinko visus savo 8 taškus. Po J. Gidey dėjimo Australija pagaliau išsiveržė į priekį (58:57).

Kėlinio pabaigoje australai susikrovė rekordinę 6 taškų persvarą (65:59), tačiau Maodo Lo smeigė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 66:62.

Lemiamo kėlinio pradžioje vokiečiai ir vėl ištirpdė sukrautą persvarą, o prabėgus pusei kėlinio jau buvo priekyje (73:76).

M. Lo smeigė itin gražų tritaškį, tačiau antroje rungtynių pusėje šiek tiek pristojęs P. Millsas vėl priartino Australiją (77:79). Po D. Schroderio žingsnių J. Gidey išlygino rezultatą, o iki rungtynių pabaigos buvo likę mažiau nei 2 min. (79:79).

Australijos rinktinė: Patty Millsas 21 (6/9 dvit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Giddey 17 (7/15 dvit.), Xavieras Cooksas 9 (5 atk. kam.), Dante Exumas 9 (4 atk. kam.), Duopas Reathas 8, Joshas Greenas 6, Joe Inglesas 5 (4 atk. kam.).

Vokietjos rinktinė: Dennis Schroderis 30 (5/9 trit., 8 rez. perd.), Maodo Lo 20 (4/8 trit.), Isaac Bonga 9, Danielius Theis 9 (4 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Moritzas Wagneris 4 (4 atk. kam.), Nielsas Giffey 2.

Pirmąsias rungtynes E grupėje Australijos krepšininkai žaidė su Lauri Markkaneno vedama Suomija. Nors mačo pradžioje australai nusileido suomiams, tačiau vėliau pastarieji užstrigo, o Patty Millso vedama Australijos ekipa įsirašė pergalę rezultatu 98:72.

Vokietijos rinktinė pirmąsias savo rungtynes sužaidė su Japonijos krepšininkais. Nors japonų lyderis Yuta Watanabe sužėrė 20 taškų savo komandai, tačiau vokiečiai be didesnio vargo įveikė varžovus rezultatu 81:63.

Tiesa, vokiečiai šiame mače vertėsi be savo žvaigždės Franzo Wagnerio. 22 metų 208 cm ūgio puolėjas traumą patyrė pirmajame pasaulio čempionate mače prieš Japoniją, kai susižeidė čiurną.

Primename, kad antrąsias D grupės rungtynes šiandien sužais ir Lietuvos rinktinė (1/0). Lietuvių kova su meksikiečiais (0/1) startuos 15.30 val., o ją taip pat galėsite stebėti TV3 kanalu bei naujienų portale tv3.lt.