REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Norintiems parduoti būstą, energinio naudingumo sertifikatai vis dėlto bus reikalingi, kadangi taip numatyta Europos Sąjungos direktyvoje, kuri perkelta į Lietuvos Statybos įstatymą, ir kurios nevykdymas grėstų sankcijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau gyventojams, sutinkantiems, kad jų butui būtų išduotas vadinamasis tipinis sertifikatas, rūpesčių bus mažiau, teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Anot jo, sertifikato išdavimo tvarka bus lengvesnė ir pigesnė tiems, kurie sutiks, jog jo būstas būtų įvertintas kaip žemiausios energetinės klasės palyginti su kitais tokio pat tipo būstais. Tokį tipinį sertifikatą užsakys pats notaras elektroniniu būdu ir kainuos jis gerokai pigiau. „Mes padarome, kad žmonių niekas be reikalo nevaikytų ir pertekliniai neapiplėšinėtų. (...) Sertifikato elektroninis variantas kainuos dešimt kartų pigiau nei dabar kainuoja tie sertifikatai. Mes skaičiuojame, kad tos paslaugos savikaina gali būti apie 10 litų“, – antradienį po Vyriausybės posėdžio sakė aplinkos ministras.

REKLAMA

„Po savaitės tokie elektroniniai sertifikatai bus išduodami jau sertifikuotiems butams, o po dviejų savaičių – visiems. Tas sertifikatas (tipinis – red. past.)bus išduodamas atsižvelgiant į pastato statymo metus ir kitus parametrus“, – aiškino V. Mazuronis.

Jis pridūrė manantis, kad žmonėms tipinis sertifikatas papildomai nieko nekainuotų, kadangi notarai „manau, šitą paslaugą įsitrauktų į savo paslaugas“.

Aplinkos ministras taip pat aiškina, kad jeigu asmuo norės gauti ne žemiausio lygio tipinį sertifikatą, o tokį dokumentą, kuris atspindėtų tikrąjį jo būsto energetinį naudingumą, jis kaip ir iki šiol galės kreiptis į sertifikavimo centrą, kuris už kelis šimtus litų įvertins būstą ir išduos tokį dokumentą. „Bet aš rekomenduočiau paprašyti pastarųjų trejų metų šilumos sąskaitų ir jums viskas bus aišku“, – dalijo patarimus V. Mazuronis.

Kaip jau skelbta, sausio pradžioje įsigaliojo Statybos įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos parduoti ar išnuomoti būstą galima tik gavus jo energinio naudingumo sertifikatą. Nustatyti atskiro buto daugiabutyje energetinį efektyvumą kainuoja apie 200–400 litų. Gyvenamieji namai Lietuvoje privalomai turėjo būti sertifikuojami tik nuo 2007 metų, tad didžioji dauguma anksčiau statytų daugiabučių energinio naudingumo sertifikatų neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų