REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Basomis net per didžiausius šalčius vaikštantis Vilmantas: „Nei čia buvo šalta, nei ką“ (nuotr. asm. archyvo)

Vos prieš kelias dienas Lietuvoje siautė seniai matyti šalčiai. Tačiau Motiejiškių kaime gyvenančiam 53-ejų metų verslininkui Vilmantui Aušrai joks šaltis nebaisus. Vyras renkasi vaikščioti basomis kojomis net tuomet, kai termometro temperatūra už lango nukrenta iki -25 laipsnių šalčio.

6

Vos prieš kelias dienas Lietuvoje siautė seniai matyti šalčiai. Tačiau Motiejiškių kaime gyvenančiam 53-ejų metų verslininkui Vilmantui Aušrai joks šaltis nebaisus. Vyras renkasi vaikščioti basomis kojomis net tuomet, kai termometro temperatūra už lango nukrenta iki -25 laipsnių šalčio.

REKLAMA

Anksčiau Vilmantas, kaip ir visi, vaikščiodamas dėvėdavo avalynę. Tačiau prieš 6-7 metus vyras pradėjo vaikščioti basomis. Iš pradžių pašnekovas batų nedėvėdavo tik vasaromis. Vėliau laikas ilgėjo – avalynę Vilmantas užsidėdavo tik spalio, o dar vėliau tik gruodžio mėnesiais.

Šiuo metu Vilmantas vaikšto basomis visais metų laikais. Jo negąsdina nei didieji šalčiai, nei vasaros kaitros. Portalui tv3.lt vyras atskleidė, kodėl vaikšto basomis net tuomet, kai retas kuris per šalčius ryžtasi išeiti iš namų, ir kaip į šią veiklą reaguoja aplinkiniai.

Tiki vaikščiojimo basomis nauda

Ilgus metus Vilmantas dirbo su patogios avalynės parinkimu žmonėms. Tačiau po daugybės atliktų tyrimų jis pastebėjo, kad avalynė kovojant su įvairiais sveikatos sunkumais turi mažai ką bendro.

REKLAMA
REKLAMA

„Matote, pati avalynė savaime negydo. Tad ėmiau gilintis į žmogaus judesius iš raumenų pusės. Supratau, kad avalynė nepadės, nebent minimaliai užslopins skausmus.

REKLAMA

Reikia žiūrėti į žmogaus raumenis, viso kūno judesius. Juos išsityrus galima suprasti, kur yra silpnos ir kur stiprios vietos. Tik tada galima patarti, ką sustiprinti kūne, kaip elgtis, o avalynė – tai tik vyšnaitė ant torto“, – pradėjo pasakoti pašnekovas.

Po šios išvados vyras ėmė domėtis „įžeminimo“ efektu, kuomet žmogus visais metų laikais būna basas. Išnagrinėjęs mokslinius tyrimus vyras pastebėjo, kad vaikščiojimas basomis išties gali atnešti daug naudos: „Tyrimai pasako, kad kuo žmogus dažniau būna basomis, tuo sveikesniu jis tampa.“

REKLAMA
REKLAMA

Išmoko valdyti stresą

Pašnekovas pabrėžė, kad itin svarbu buvo išmokti kelias technikas. Tai kvėpavimo sureguliavimas ir streso valdymo technikos.

„Susipažinau su daugeliu kvėpavimo ir streso valdymo technikų. Išmokau valdyti save per kvėpavimą. Tada, automatiškai, nebuvo įmanoma nušalti rankų ar kojų. Viską galima sureguliuoti“, – kalbėjo Vilmantas,

Išėjus iš šiltų namų ant sniego Vilmantas jaučia šaltį. Tačiau tuomet jis stengiasi pritaikyti išmoktas kvėpavimo ir streso valdymo technikas.

„Klausimas, ką aš su tuo šalčiu darau. Jeigu išsigąsčiau, kad man šalta, imčiau šokinėti, tai organizmas saugotųsi ir neduotų kraujagyslėms iš širdies, kraujotakos sistemos kraujo į kojas. Taip kojos nušaltų. Bet kadangi aš priimu šaltį, kaip malonią būtinybę, tada organizmas leidžia kraujui tekėti į pėdas. Taip šaltis tampa normalia būsena“, – paaiškino pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Basomis vaikščiojo net per didžiausius šalčius

Vilmantas paklaustas apie tai, ar ryžosi basomis išeiti į lauką tuomet, kai temperatūra nukrito iki -25 laipsnių šalčio, nedvejodamas patvirtino, kad taip.

„Vaikščiojau basomis. Nei čia buvo šalta, nei ką. Tai lygiai toks pats natūralus šaltis, kaip kad -5 laipsniai. Iš esmės, organizmas reaguoja visiškai taip pat, nieko skirtingo nėra. Jungiam ramybės būseną, gyvenimas yra gražus ir kvėpuodami galime eiti, kad ir tuomet, kai yra -25 laipsniai šalčio“, – paaiškino vyras.

„Žmogus bijo, kad -25 laipsniai šalčio yra kažkas baisaus, bet jeigu jūs tai priimsite ramiai, priimsite tą būseną, tai nei jums bus šalta, nei ką“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Buvo nemalonių situacijų

Nors galbūt vaikščiojimas basomis ir turi savo privalumų, tačiau visuomenėje tai nėra įprastas reiškinys. Vilmantas atskleidė, kad dauguma žmonių į jo vaikščiojimą basomis nereaguoja niekaip, tačiau kita dalis žmonių priekaištauja.

„Mes esame turėję labai blogų atvejų, kai vienas iš Vilniaus mokyklos direktorių parašė pareiškimą, atseit aš atėjęs į mokyklą basas buvau su alkoholio kvapu. Reikėjo aiškintis vaikų teisėms.

Taip pat yra seno kirpimo trenerių, kurie neleidžia man įeiti į lengvosios atletikos maniežą, galvoja, kad tai yra labai blogai, nors tai visiškai normalu. Aš nusiplaunu kojas. O juk po plovimo jos dar švaresnės, vaikščioju juk per sniegą ir tai yra švariau nei vaikščioti su batais“, – apie nemalonius įvykius papasakojo Vilmantas.

Visgi, kartais vyras nuogas pėdas renkasi paslėpti. Tam jis naudoja „kiaurabačius“: „Jie pridengia pėdas iš viršaus, bet apačioje nėra pado ir kiti nemato, kad esu basas. Kai einu, pavyzdžiui, į teatrą, tai tuomet juos naudoju. Nenoriu, kad žmonės žiūrėtų į mano pėdas, bet savo principų neatsisakau“.

Jis nėra nesveikas, vienas vaikšto basas, kitas miega tik ant grindų, trečias valgo tik šaltą arba tik aštrų maistą, dar kitas nepripažįsta kompiuterių ir telefonų, kai kas - net šaldytuvų, dar kažkelintas švepluoja, kitam per vestuves giminėje atsitinka mirtis, o įdomiausia, kad visos šitos keistenybės užrašytos žmogaus gimimo horoskope. Pažinojau prancūzą, kuris irgi visur vaikščiojo basas, tiesiog jo tokia gyvenimo "programa", jam taip norisi, gal sunku suprasti, bet šie žmonės nėra nesveiki. Bijokite tų, kurie pernelyg sveiki, pavyzdingi ir teigiami.
iš pradžių be batų vaikšto, paskui žiūrėk jau garažą nusiperka....
Žurnaliugos , batus aunasi, o ne dedasi
Įsikalkit į galveles
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų