REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universitete vyko regioninės branduolinių tyrimų programos susitikimas, kuriame pasirašytas ketinimų memorandumas dėl bendradarbiavimo ir jungtinių branduolinės energetikos tyrimų Baltijos regione.

REKLAMA
REKLAMA

Ketinimų memorandumą pasirašė Vilniaus universiteto, Latvijos universiteto, Fizinių ir technologijos mokslų centro, Lenkijos nacionalinio branduolinių tyrimų centro, „Hitachi“ ir Visagino atominės elektrinės atstovai. Artimiausiu metu prie memorandumo prisijungs Talino ir Tartu universitetai.

REKLAMA

Anot VU Fizikos fakulteto Energetikos fizikos centro vedėjo doc. dr. Lauryno Juodžio, memorandumas skirtas moksliniams tyrimams branduolinės energetikos srityje, o jokios studijos negali būti visavertės, jeigu lygiagrečiai nevyksta moksliniai tyrimai. „Tai reali galimybė pagerinti studijų aplinką, mokslininkams atsivers platesnės galimybės plėtoti mokslinius tyrimus“, – sako doc. dr. L. Juodis.

Visagino atominės elektrinės vadovas Rimantas Vaitkus mato šiandien iškilusią būtinybę vienyti kaimyninių valstybių branduolinės energetikos srityje besidarbuojančių specialistų ir mokslininkų pajėgas, taip pat būsimų specialistų įtraukimo į šį procesą būtinybę. Anot VAE vadovo, plėtojantis atominės elektrinės projektui toks memorandumas yra labai aktualus ir tikslingas, tai leidžia tikėtis ir europinių lėšų bendrai veiklai.

REKLAMA
REKLAMA

Fizikos fakulteto dekanas prof. Vytautas Balevičius taip pat pažymėjo memorandumo naudingumą ir svarbą siekiant plėtoti Lietuvos branduolinių tyrimus, o ypač – rengiant aukštos kvalifikacijos energetikos fizikos specialistus. „Susibūrę į stambesnį vienetą taptume patrauklesni Euratomui, galėtume tikėtis didesnio finansavimo, nes smulkesni projektai Euratomui nelabai įdomūs. Baltijos šalims ir Lenkijai tai būtų labai gera galimybė prisijungti prie naujausių Euratom Fission projektų šaukimų.“ Nors, anot dekano, pagrindiniai dokumentai bus pasirašyti ateityje, tačiau jau dabar sutarta dėl projekto rėmų ir kertinių gairių bei nuostatų. Sutarta ir dėl bendro koordinavimo. Koordinatoriumi sutiko būti Lenkijos nacionalinio branduolinių tyrimų centro direktorius prof. G. Wrochna, kurio patirtis čia pati didžiausia. Išryškinus pagrindinę idėją, kiekvienai mokslo įstaigai aktualias detales ir sąveikas tarp jų, Euratomui bus pateiktas projektas dėl finansavimo. Tikimasi, kad prie projekto prisijungs ir kiti Lietuvos universitetai bei suinteresuotos mokslo įstaigos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų