Sekmadienį Halifakse (Kanada) baigiasi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Paskutinę varžybų dieną sidabro medalius Lietuvai iškovojo Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas.

Vyrų dviviečių baidarių 500 m rungties A finale lietuviai tinkamai paskirstė jėgas. Įpusėjus finalui jie dar yrėsi ketvirti, bet prieš finišą aplenkė dvi konkurentų įgulas ir džiaugėsi antra vieta – 1 min. 35.56 sek.

Lietuvos baidarininkai 0.57 sek. atsiliko nuo pasaulio čempionais tapusių vengrų Bence Nadaso ir Balinto Kopaszo. Pastarasis sportininkas yra dabartinis olimpinis ir pasaulio čempionas vienviečių baidarių 1000 m distancijoje, o dvivietėje baidarėje iki šiol neturėjo skambių pergalių. B.Nadasas dviviečių baidarių 500 m rungtyje 2017 m. tapo Europos čempionu ir pasaulio vicečempionu.

Bronza atiteko australams Jeanui Westhuyzenui ir Thomasui Greenui (1:35.85). Mūsiškiai australus aplenkė 0.29 sek.

A. Olijnikas toje pačioje rungtyje pasaulio čempionato sidabrą laimėjo ir 2011 m., kai jo porininkas dar būdavo Ričardas Nekriošius. 2018 m. jie kartu laimėjo ir pasaulio čempionato bronzą, o pernai pelnė Europos čempionato bronzą 1000 m nuotolyje.

M.Maldonis iki šiol labiau garsėdavo savo pasiekimais 200 m sprinte. Pernai jis laimėjo pasaulio taurės etapą ir buvo vienintelis Lietuvos baidarininkas, patekęs į Tokijo olimpiadą.

Sekmadienio vakarą savo starto dar laukia R.Nekriošius. Jis startuos vyrų vienviečių baidarių 5000 m lenktynėse.