REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol Vilniaus savivaldybė didžiuojasi siaurindama gatves ir išvažiavimus, sostinės gyventojai jose daužo savo automobilius ir skaičiuoja nuostolius. Pavyzdžiui, po snygio gatvėms tapus čiuožykla, susiaurintame išvažiavime iš „Akropolio“ mašinos susidūrė jau daugybę kartų.

Kol Vilniaus savivaldybė didžiuojasi siaurindama gatves ir išvažiavimus, sostinės gyventojai jose daužo savo automobilius ir skaičiuoja nuostolius. Pavyzdžiui, po snygio gatvėms tapus čiuožykla, susiaurintame išvažiavime iš „Akropolio“ mašinos susidūrė jau daugybę kartų.

REKLAMA

Nebelikus vietos, kaip aplenkti kliūtį, slystančios mašinos trankosi viena į kitą. Savivaldybės atstovai sako, kad vairuotojai įpratę važiuoti per greitai, o eismo specialistai teigia – gatvių siaurinimai žmonėms turėtų būti aiškesni.

Vilnietė Laura rodo lygiai prieš savaitę vykusios kelionės automobiliu vaizdus. O pasibaigė ji nesmagiai – vaikino vairuojamas „golfas“ įsirėžė į visureigį, kuris prieš tai nulenkė gatvės stulpą.

„Priešais buvo „CityBee“ automobilis. Viskas tvarkoje, ir tiesiog priešais mūsų akis jisai rėžėsi į stulpą. Tiesiog mergina turbūt nesuvaldė automobilio. Ir po to mes pajutom, kaip automobilis pradėjo slysti. Ir rankinis stabdis, ir paprasti stabdžiai.. Tiesiog automobilis buvo nesukontroliuojamas ir pradėjo slysti. Kas beliko – tai tiesiog laukti“, – pasakoja Laura Linkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Ten, kur „CityBee“ sustojo, beliko viena eismo juosta, antrą Vilniaus valdžia susiaurino, tad vilnietės ir jos vaikino kelias buvo vienintelis – į visureigį.

REKLAMA

„Ledas irgi buvo toks, sakykime, gero storio, nes irgi kai išlipinėjau iš automobilio, tai net parkritau. Tai tokia va kvaila situacija, gaila automobilio“, – kalba L. Linkevičiūtė.

Penktadienį tame pat išvažiavime susidūrė trys automobiliai. Nei aplenkti kliūties, nei ją apvažiuoti kitiems automobiliams nebuvo įmanoma, nes likusi tik viena kelio juosta vietoje anksčiau buvusių dviejų. Dar ardant asfalto sluoksnį vasarą taip pat kilo sunkumų – gremžimo aparatas užkimšo visą kelią, stojo eismas.

Vilniaus savivaldybė dar pavasarį paskelbė miestą vaduosianti iš sovietinės gigantomanijos, kai kurias gatves ėmė siaurinti ir daugiau vietos skirti pėstiesiems ir dviratininkams. Išvažiavimas iš „Akropolio“ – ne išimtis, vietoje dviejų juostų liko viena. Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto profesorius teigia, kad išvažiavimo susiaurinimas vairuotojus šiek tiek išblaško.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra staigus eismo perėjimas dviejų eismo juostų į vieną. Tai vairuotojai irgi gali nepastebėti ir nesuprasti vienas kito veiksmų“, – sako „Vilnius Tech“ profesorius Henrikas Sivilevičius.

Nors kelio ženklai įrengti teisingai, o ir vairuotojai neretai išsiblaško, būtų naudinga pagalvoti apie papildomą vairuotojų informavimą.

„Būtų gerai, kad būtų ženklas, verčiantis vairuotojus arba sustoti, arba sumažinti greitį taip, kad jie saugiai galėtų įsilieti į Ozo gatvės, pagrindinės gatvės, transporto priemonių srautą“, – tikina H. Sivilevičius.

Vilniaus savivaldybė atmeta priekaištus ir sako: susiaurinti išvažiavimą buvo būtina dėl eismo saugumo, o vairuotojai tiesiog važiuoja per greitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matomai vairuotojai vadovaujasi savo atmintimi tiesiog, ir mes jau anksčiau pastebėdavom, kad ten vyksta tam tikros lenktynės – bandoma aplenkti vienas kitą. Užtat ir buvo priimtas sprendimas susiaurinti ir padaryti įvažiavimą į Ozo gatvę saugesnį“, – komentuoja Vilniaus eismo organizavimo skyriaus vedėjas Rimantas Baravykas.

Savivaldybės atstovų teigimu, vairuotojus turėtų kelyje iš prekybos centro labiau sulėtinti ir iškilioji perėja, kurią artimiausiu metu planuojama įrengti ties Ozo gatve.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų