• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilių gamintoja „Toyota“ jau senokai žvelgia į ekologišką ateitį, o ekologiškumą supranta tiesiogine prasme. Bendrovės inžinieriai savo planuose yra numatę ultralengvą superefektyvų elektromobilį, kurio kėbulo bioplastikui gaminti bus naudojami jūros dumbliai.

REKLAMA
REKLAMA

Automobiliui „iš dumblių“ gaminti pasitelkta ekologiškumo rekordus mušančio 1/X hibridinio automobilio koncepcija. Jis sveria apie 420 kg ir yra varomas 500 kubinių centimetrų tūrio vidaus degimo variklio bei ličio baterijomis maitinamais motorais.

REKLAMA

Idėjai įgyvendinti tereikės pakeisti anglies pluošto pagrindu pagamintą kėbulą naujuoju plastiku iš jūros dumblių. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bioplastikai tampa vis populiaresni, ir „Toyota“ įsitikinusi, kad tik laiko klausimas, kada juos gamyboje pradės naudoti automobilių pramonė.



Koncepcinis automobilis 1/X parodoje „Chicago Auto Show 2008“. „Toyota“ nuotr.

„Kad užtikrintume ypač aukštą saugumo lygį, kėbulus gaminame iš lengvo anglies pluoštu sustiprinto plastiko“, - pasakoja projekto vadovas Tetsuya Kaida. - Tačiau ši medžiaga gaminama iš naftos. Aš įsitikinęs, kad ateityje galėsime panaudoti naujas ir geresnes medžiagas, tokias, kurios būtų gaminamos iš augalų ar kitų natūralių šaltinių, galbūt išoriškai panašias į popierių. Iš tiesų tokią transporto priemonę norėčiau sukurti iš jūros dumblių, kadangi Japonija visa apsupta vandenų“.

REKLAMA
REKLAMA

Ši idėja nėra tokia tolima, kaip gali pasirodyti. Šiandien iš bioplastikų gaminama daug įvairių produktų, pradedant dovanų kortelėmis, baigiant telefonų korpusais. Prognozuojama, kad šio tipo medžiagų metinis poreikis per artimiausius 5 metus išaugs iki 22,5 milijonų tonų, o tai sudarytų 10 proc. pasaulinės plastmasių rinkos. „NatureWorks“ teigia, kad jos sukurtas bioplastikas „Inego“ išskiria 60 procentų mažiau anglies dvideginio, nei naftos pagrindu pagaminti analogai, o jo gamybai reikia 30 procentų mažiau energijos. „Oakridge National Laboratory“ tyrimų centras nagrinėja galimybę gaminti anglies pluoštą iš celiuliozės.

Šiuo metu prognozuojama, kad jūros dumbliai automobilių kėbulams gaminti gali būti pradėti naudoti maždaug per 15 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų