Antrąja Pekino olimpinių žaidynių moterų krepšinio turnyro finalo dalyve tapo pasaulio čempionė Australijos rinktinė. Australės antrajame pusfinalio mače ketvirtadienį 90:56 (13:11, 21:7, 23:21, 33:17) sutriuškino aikštės šeimininkes kines.

Australijos ekipa finale susikaus su JAV krepšininkėmis, o kinių varžove dėl bronzos bus Rusijos komanda.

Kinijos krepšininkės australėms priešinosi tik pirmąjį kėlinį. antrojo ketvirčio pradžioje Australijos ekipa laimėjo atkarpą 7:0 ir atitrūko į priekį - 20:11. Įpusėjus ketvirčius Australija dar kartą spurtavo 8:0 bei pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 30:16. Iki didžiosios pertraukos kinių deficitas dar padidėjo ir įpusėjus mačui aikštės šeimininkės atsilieka - 18:34.

Po didžiosios pertraukos australės ir toliau didino savo persvarą, kuri sužaidus šešias minutes trečiajame kėlinyje jau siekė dvidešimt taškų - 47:27. Per likusį laiką pasaulio čempionės be didesnių sunkumų išlaikė turėtą persvarą ir iškovojo pergalę rezulatu 90:56.

Nugalėtojoms 16 taškų surinko Belinda Snell, 14 - Kristi Harrower, 11 - Lauren Jackson (10 atk. kam.), po 10 - Suzy Batkovič (13 atk. kam.) ir Laura Summerton.

Kinijos ekipoje išsiskyrė Lan Bian ir Lijie Miao, kurios surinko atitinkamai 20 ir 10 taškų.