Svarbią pergalę Vakarų konferencijos pusfinalyje iškovojo Dalaso „Mavericks“. Išvykoje jie 104:92 (24:22, 30:22, 25:23, 25:25) susitvarkė su Oklahomos „Thunder“ ir persvėrė serijos rezultatą į savo pusę.

Vakarų pusfinalio serija dabar yra 3-2, o kitos rungtynės bus žaidžiamos Dalase.

Vedlys į pergalę šįkart buvo trigubą dublį surinkęs Luka Dončičius. Po ne tokių gerų rungtynių slovėnas sugrįžo naujomis jėgomis, surinko 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Prie pergalės 19 taškų prisidėjo Derrickas Jonesas jaunesnysis.

Antrajame ketvirtyje Dalasas pirmavo 15 taškų, į pertrauką išėjo rezultatu 54:44 ir, nors A. Gilgeousas-Alexanderis trečiajame ketvirtyje pelnė 14 taškų, Dalasas vis tiek pirmavo 79:67.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Dalasas padidino savo pranašumą iki 18 taškų, tačiau „Thunder“ įsibėgėjo.

Likus kiek mažiau nei septynioms minutėms A. Gilgeouso-Alexanderio tritaškis sumažino deficitą iki 10 taškų (89:79) ir privertė Dalasą prašyti pertraukėlės. Per likusį laiką arenos svečiai „Thunder“ artyn neprisileido ir galiausiai šventė pergalę.

Pralaimėtojų gretose Shai Gilgeousas-Alexanderis pelnė 30 taškų, tačiau nė vienas kitas Oklahomos žaidėjas nepelnė daugiau nei 13 taškų.

„Thunder“ komanda nuo pirmų akimirkų bandė išjudinti sunkiai besiverčiantį puolimą, starto sudėtyje pakeitusi Joshą Giddey į Isaiah Joe. J. Giddey starto penkete nepradėjo rungtyniauti pirmą kartą per 229 rungtynes (sudėjus reguliarųjį sezoną ir atkrintamąsias).

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Derrickas Jonesas jaunesnysis 19, Kyrie Irvingas 12 (4 rez. perd.), Dereckas Lively II 11 (10 atk. kam.), P. J. Washingtonas 10 (10 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 30 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Chetas Holmgrenas 13 (4 atk. kam.), Luguentzas Dortas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jalenas Williamsas 12 (6 atk. kam.), Joshas Giddey 11.