REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

 JAV gynybos sekretorius Leonas Panettas teigė, kad ketina atšaukti 1994 metais įsigaliojusį draudimą dėl moterų kovinių dalinių formavimo. Dabar vis daugiau ir daugiau karo specialistų iš viso pasaulio pripažįsta, kad moterų karių įnašas labai vertingas. Meistriškai įvaldžiusios kovos įgūdžius namų fronto priešakinėse linijose, moterys be jokios baimės gali dalyvauti ir vykdant pavojingą karinę operaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Korėjos moterys armijoje gali tarnauti savo noru. Tokia iniciatyva suteikia galimybę anksčiau įstoti į Korėjos Darbininkų partiją. Tarnybos trukmė – 4 metai. Masinis moterų verbavimas į kariuomenę Korėjoje pradėjo 1995 metais. Moterys, kaip ir vyrai, gali tarnybą pradėti 16 metų.

REKLAMA

Irako armijoje taip pat tarnauja šimtai moterų, daugelis iš jų buvo apmokytos saugumo pajėgų mokymų metu Jordanijoje. Jos sėkmingai su vyrais keičiasi budėjimais ir patruliuoja mieste.

Rusijoje moterys taip pat gali atlikti karinę tarnybą savo pačių iniciatyva. Dažniausiai dailiosios lyties atstovė dirba administracinį darbą, tarp jų yra turinčių karininkių, puskarininkių laipsnius bei eilinių kareivių.

Viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuriose įvesta privalomoji karinė tarnyba moterims yra Izraelis. Kas trečias karys šioje šalyje - moteris Vyrai yra Izraelio kariuomenėje privalo tarnauti trejus metus, moterys - 21 mėnesį. Atleidžiamos nuo karinės tarnybos tos moterys, kurios yra ištekėjusios ir laukiasi, bei tos, kurių religija draudžia į rankas imti ginklą. Moterys armijoje dirba įvairius darbus: vairuotojomis, slaugytojomis, radijo operatorėmis, oro eismo kontrolierėmis ir instruktorėmis. Paprastai karinėse operacijose jos nedalyvauja, išskyrus kritines situacijas, pavyzdžiui, karo.

REKLAMA
REKLAMA

Serbijoje XX a. pabaigoje - XXI a. pradžioje pasirodė pareigūnės moterys. Prancūzijoje istorijoje yra daug pavyzdžių, kai moterys aktyviai dalyvavo kariniuose veiksmuose – tiesiog prisiminkime Žaną d'Ark. Prancūzų kariuomenė „moteriškiausia“ Europoje (daugiau kaip 14 proc. darbuotojų yra moterys) ir šis skaičius nuolat auga.

Tarnyba kariuomenėje – tai didelė garbė Tailando piliečiams, ypač moterims. Moterų Kinijos kariuomenėje skaičius – daugiau nei 300 tūkst. Hainan saloje yra muziejus, skirtas moterų, kurios kovojo kontinentinės, izoliuotų ir Kinijos Japonijos okupacijos metu, atminimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Omano ginkluotąsias pajėgas sudaro reguliariosios armijos sausumos, oro ir karinių jūrų pajėgų, Karališkosios sargybos daliniai ir kiti nereguliariosios armijos daliniai.Bendras ginkluotųjų pajėgų karių skaičius daugiau nei 40 tūkst. žmonių, iš kurių didžioji dalis – moterys.

Meksikoje, moterys taip pat turi teisę į savanorišką karinę tarnybą, o Kolumbijoje moteris karė turi lygiai tokias pats teises, kaip ir bet kuris karys vyras.

Įvairių šalių armijų lyčių procentas gali skirtis, tačiau pastaraisiais metais akivaizdi nedviprasmiška tendencija: moterų karių daugėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų