REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miegas sutrinka dėl įvairių priežasčių – skausmo, ligų ir streso. Dažna miego sutrikimo priežastis yra knarkimas – tiek pačiam knarkiančiam, tiek miegantiems šalia. Knarkimas atsiranda, kai kvėpuojant ima vibruoti liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai.

Miegas sutrinka dėl įvairių priežasčių – skausmo, ligų ir streso. Dažna miego sutrikimo priežastis yra knarkimas – tiek pačiam knarkiančiam, tiek miegantiems šalia. Knarkimas atsiranda, kai kvėpuojant ima vibruoti liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai.

REKLAMA

Kad ir kokia būtų jūsų knarkimo priežastis, laimei, yra būdų, kaip jį sumažinti arba išvengti, rašo express.co.uk.

„Knarkimas, kaip mes visi žinome, yra labai dažnas miego sutrikimas, – aiškino miego ekspertas Jamesas Leinhardtas. –  Nesvarbu, ar knarkiate patys ir pažadinate partnerį, ar pabudote naktį dėl to, kad knarkia jūsų partnerė – tai paveikia beveik kas antrą iš mūsų, o vyrai du kartus dažniau knarkia nei moterys.“

Nėra jokio stebuklingo vaisto, tačiau yra veiksnių, kuriuos galite kontroliuoti, kad pagerintumėte savo padėtį.

Nemiegokite ant nugaros

„Pasirodo, kad miegojimo poza gali padidinti tikimybę knarkti. Jei jūsų partneris knarkia, atkreipkite dėmesį į kūno padėtį – galiu garantuoti, kad jis guli ant nugaros, – aiškino jis. – Miegas ant nugaros yra didžiausias knarkimo kaltininkas.“

REKLAMA
REKLAMA

Kai užmiegate ir atsipalaiduojate, jūsų raumenys suminkštėja. Šioje padėtyje jūsų kvėpavimo sistemą spaudžia gravitacija ir sukelia knarkimą.

Savo mėgstamą miegojimo padėtį žmonės teisina gebėjimu lengviau užmigti. Tačiau visus įpročius galima pakeisti, kaip ir miego pozą – raskite tokią, kuri padeda sumažinti knarkimą.

REKLAMA

Išbandykite miegą ant šono

„Tai užtruks, bet per kelias savaites, tinkamai pasidedant papildomą pagalvę tarp kelių ir kulkšnių ir tinkamo dydžio pagalvę po galva, jūsų kūnas pripras prie optimalios kūdikio padėties, – teigė ekspertas. – Jūsų miego poza yra tik asociacija su miegu, ir jūs galite ją pakeisti.“

 Tiesą sakant, 67 procentai nustoja knarkti arba sumažina knarkimą, kai pereina prie optimizuoto miegojimo ant šono. To priežastis yra kūno padėtis – ji atveria kvėpavimo takus, kad galėtumėte lengviau kvėpuoti.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nors miegas ant pilvo gali sumažinti knarkimą, tai yra katastrofiška padėtis jūsų stuburui.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pasirinkite tinkamą pagalvę

„Labai svarbu turėti tinkamą galvos atramą, kuri padėtų užmigti ir išvengti knarkimo“,  – sakė J. Leinhardtas.

„Nemanau, kad jūs pirktumėte tokio pat dydžio batus kaip jūsų partneris, todėl neturėtumėte miegoti ant tokio pat dydžio pagalvės, – aiškino ekspertas. – Jūsų pagalvė turi patogiai užpildyti tarpą tarp ausies ir peties. Jei pagalvė per plona arba per didelė, kentės jūsų kaklas. Jis turi būti neutralioje padėtyje, lygiagrečioje lovai.“

Optimizuota miego padėtis ir tinkamas miegojimo paviršius, t.y. teisingai pasirinkta pagalvė ir čiužinys, gali pakeisti ne tik jūsų laikyseną, bet ir kasdienį gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čiužinys

„Nelygus duobėtas čiužinys suteikia netolygią atramą stuburui, o miegant tai gali sukelti spaudimą nugaroje ir kakle, – pridūrė jis. – Jei jūsų čiužinys yra ypač minkštas, tiesiog į jį „įkrisite“ ir nepavyks išlikti neutralioje padėtyje ant šono.“

Jei čiužinys nesuteikia stabilumo, greičiausiai gulsite ant nugaros ir knarksite – jūsų kūnas nėra palaikomas taip, kaip turėtų.

„Pagrindinis patarimas: norėdami patikrinti, ar čiužinį reikia keisti, atsisėskite ant jo krašto maždaug ties viduriu. Jei jis susispaus daugiau nei 25–30 procentų, laikas įsigyti naują“, – patarė J. Leinhardtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų