REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
72
Gydomas šuo (nuotr. 123rf.com)

Orams atvėsus padaugėja varginančių peršalimo atveju, tačiau tokiu metu sergame ne tik mes, bet ir mūsų naminiai gyvūnai.

72

Orams atvėsus padaugėja varginančių peršalimo atveju, tačiau tokiu metu sergame ne tik mes, bet ir mūsų naminiai gyvūnai.

REKLAMA

Todėl apie dažniausias ligas ir jų pavojus turėtų žinoti kiekvienas augintinio šeimininkas. „Baltijos veterinarijos klinikos“ veterinarė Gintarė Mockienė patarė, kaip laiku pastebėti ligos simptomus ir su jais kovoti.

Kates lengviau pastebėti

Orams atvėsus silpsta ir gyvūnų imunitetas. Dėl to pasitaiko įvairiausi peršalimai: ,,Šeimininkai dažnai nežino ir nėra supažindinti, kad keičiantis sezonui, reikia naudoti vitaminus.“

Dažniausiai pasitaikančios ligos yra šlapimo takų infekcijos: ,,Ši liga būdinga visiems gyvūnams, ypač katėms. Šunims taip pat pasitaiko, tačiau ne taip dažnai. Priklauso, kaip yra laikomas gyvūnas. Jei šuo yra laikomas lauke, voljere simptomų nepastebėsite. Tik ligai įsibėgėjus galite pamatyti, kad šuo šlapinasi su krauju arba dažniau nei įprastai.“

Tiek katės, tiek šunys turi panašius ligos simptomus, tačiau kates yra lengviau pastebėti, kadangi jos dažniausiai būna namuose ir šeimininkas gali atkreipti daugiau dėmesio: ,,Sergančių kačių simptomai, tai šlapimo nelaikymas, kartais kraujavimas, skausmingas šlapinimasis, pavyzdžiui, ilgai tupi ir nieko nepadaro.

REKLAMA
REKLAMA

Šunų atveju, pastebima tik tada, kai nebėra nulaikomas šlapimas ir būna pridaryta namuose. Jei šuo yra laikomas voljere, rekomenduojama jį vedžioti arba išleisti į didžiulę erdvę palakstyti. Atkreipkite dėmesį, kaip dažnai šuo šlapinasi, jei daug tupinėja ir nieko nepadaro reiktų kreiptis į veterinarus ir pasidaryti šlapimo tyrimus.“

REKLAMA

Didelė rizika

Kad lauke gyvenantis gyvūnas serga yra sunku pastebėti, todėl pasikeitus orams daugelis šlapimo tyrimus daro profilaktiškai.

,,Nepastebėjus ligos simptomų uždegimas gali įsivyrauti ne tik iki šlapimo pūslės ar šlapimkanalių, bet ir inkstų. Taip pat gali pradėti vystytis inkstų nepakankamumas, šlapimo nebelaikymas“ – apie kylančią riziką kalbėjo veterinarė.

Jeigu gyvūnas yra sirgęs šlapimo takų infekcijomis anksčiau, ta liga turi polinkį grįžti: ,,Tai atsitinka labai dažnai, jei gyvūnas yra sirgęs reikia naudoti intensyvią profilaktiką.

REKLAMA
REKLAMA

Orui atvėsus ir padidėjus drėgmei, reiktų saugoti gyvūną nuo peršalimo, stengtis vengti sušlapti per lietų, vartoti vitaminus su spanguolių ekstraktais ir labai svarbu prižiūrėti mitybą.“

Mityba yra vienas iš pagrindinių klausimų, dėl šlapimo takų infekcijų atsiradimo: ,,Jei gyvūnas turi polinkį į šią ligą, būtinai turi maitintis specialiu maistu. Kartais būna taip, kad gyvūnas maitinasi ,,Premium“ klasės maistu, o sezonui pasikeitus gauna vitaminų ir to užtenka. Tačiau kartais reikia valgyti specialų veterinarų paskirtą maistą, tai yra individualu ir reikia žiūrėti pagal kiekvieno gyvūno poreikius.“

Nesirgusiems šia liga gyvūnams reiktų saugotis žvarbesnio oro, drėgmės ir gauti specialių vitaminų imunitetui stiprinti: ,,Tokios ligos dažniausiai pasitaiko pavasarį ir rudenį, žiemą gyvūnai prisitaiko prie šalčio, todėl susirgimai yra retesni.

Taip pat šeimininkai patys labiau pradeda saugoti savo gyvūnus, žvarbiems orams prasidėjus įsileidžia namo ir sutrumpina pavedžiojimų laiką.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų