„Atlantas“ tapo Lietuvos futbolo A lygos lyderiu

Klaipėdos „Atlantas“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Uostamiesčio komanda svečiuose be didesnių problemų rezultatu 2:0 (1:0) įveikė „Kauno Žalgirį“ ir pakilo į turnyro lentelės viršų, aplenkdama rungtynėmis mažiau sužaidusius „Trakus“.

Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Abdoulas Sylla, kurio sąskaitoje – jau 7 taiklūs smūgiai. Puolėjas pirmauja rezultatyviausių lygos futbolininkų sąraše.

„Atlantui“ prireikė vos 8 minučių išsiveržti į priekį. Maksimas Maksimovas perdavimu iš gilumos prieš vartus išvedė A.Syllą, kurio muštą kamuolį lietęs vartininkas atremti nesugebėjo.

Momentų turėjo ir aikštės šeimininkai. Rokas Krušnauskas iš aštraus kampo stipriai šovė virš skersinio. Po to be priežiūros paliktas Tomas Bučma nepataikė į vartus smūgiu galva.

Kėlinio viduryje labai aktyviai žaidęs A.Sylla griebėsi už galvos, kai standartinės situacijos metu jis pasiuntė kamuolį į tinklą, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį kraštu prasiveržė kaunietis Leonidas Mušnikovas ir baudos aikštelėje surado L.Sendžiką, kurio technišką smūgį, neleidžiant kamuoliui nusileisti ant žemės, blokavo Rolandas Baravykas.

Artėjant pertraukai, „Atlantas“ sukūrė dar dvi puikiais progas. Iš pradžių nuošalės išvengęs A.Sylla iš baudos aikštelės krašto mušė pro šalį. Vėliau greitoje atakoje Olegas Dmitrijevas pagailėjo kamuolio komandos draugui, suklaidino gynėją, bet nerado progos smūgiui, o Donato Kazlausko perdavimas adresatų nesurado.

Antrąją mačo pusę klaipėdiečiai pradėjo neišnaudodami idealios progos, kai Markas Beneta puikiu reidu sukūrė galimybę įmušti A.Syllai, tačiau dar viena legionieriaus akistata su Deividu Mikelioniu baigėsi vartininko pergale.

A.Sylla įsirašė dublį 54-ą minutę, dešiniajame krašte pradėjęs ataką ir ją pats užbaigęs po gražaus trijų varžovų apsuptyje buvusio Olego Dmitrijevo perdavimo.

„Atlanto“ legionierius iš Gvinėjos ir toliau kėlė didelius nemalonumus žalgiriečių gynybai, bet nuolat atsidurdavęs gerose pozicijoje puolėjas norimo trečiojo įvarčio įmušti nesugebėjo. Pasižymėti nepavyko pasiekti ir nuo atsarginių solo pakilusiems ir žaidimą pagyvinusiems Evaldui Razuliui ir Mariumi Papšiui.

Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių, aikštėje po ilgos pertraukos pasirodė sunkią traumą išsigydęs Andrius Bartkus, kuriam 4-o turo rungtynėse prieš Jonavos „Lietavą“ po susidūrimo su vartininku lūžo šonkaulis.

Per pridėtą laiką pavyko įmušti ir „Kauno Žalgiriui“, tačiau Ernestas Mickevičius tai padarė jau po nuošalę užfiksavusio teisėjo švilpuko.