56
„Žalgiris“ – „AS Monaco“   (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Atkutęs „Žalgiris“ suteikė viltį, bet vėl pralaimėjo: Kaune krito nuo skaudžių „AS Monaco“ durių

Rungtynes arenoje stebėjo Paulius Motiejūnas

Kauno „Žalgiris“ (5/8) Eurolygoje patyrė dar vieną pralaimėjimą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje po įnirtingos kovos 79:83 (19:23, 18:23, 22:11, 20:26) pralaimėjo „AS Monaco“ (8/5) ekipai. Likus 26,4 sek. žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 3 taškų. „Žalgiris“ taikė pražangų taiktiką, tačiau „AS Monaco“ neklydo ir iškovojo pergalę.

56

Po pirmojo kėlinio „AS Monaco“ pirmavo 23:19, o po antrojo – 46:37. Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo net 22:11 ir po jo išsiveržė į priekį 59:57.

Paskutiniame ketvirtyje užvirė lygi kova. Petras Cornelie kėlinio viduryje galingu dėjimu per Lauryną Birutį išlygino rezultatą – 63:63. Rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė „AS Monaco“.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė 25 taškus pelnęs ir 26 efektyvumo balus surinkęs Mike'as Jamesas.

Amerikietis visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše pakilo į trečiąją vietą ir aplenkė legendinį Juaną Carlosą Navarro.

„Žalgiryje“ Rolandas Šmitas pelnė 13 taškų ir surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“ sėkmingiau atakavo iš toli (41 proc. prieš varžovų 28), geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime (18:10), o bendrą kovą po krepšiais laimėjo 44:34.

Tiesa, „Žalgiris“ kiek dažniau klydo (12 prieš varžovų 8 klaidas).

Rungtynes Kaune stebėjo ir ilgametis Kauno klubo vadovas Paulius Motiejūnas, kuris šiuo metu eina Eurolygos direktoriaus pareigas.

„Žalgiriui“ tai buvo jau antrasis pralaimėjimas šią savaitę Eurolygoje. Dar antradienį žalgiriečiai 62:64 pralaimėjo Eurolygos autsaideriui Berlyno ALBA klubui (2/11).

Žalgiriečiams dėl traumų negalėjo padėti Brady Manekas, Arnas Butkevičius, Lukas Lekavičius. Su įsisenėjusia pečio trauma rungtyniauja Tomas Dimša.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ Eurolygoje žais gruodžio 14 d. namų arenoje, kai susitiks su Belgrado „Partizan“ klubu.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 14, Rolandas Šmitas 13 (11 atk. kam.), Edgaras Ulanovas (35 min.) ir Keenanas Evansas (7 rez. perd., 4 kld., 1/6 trit.) – po 10, Edmondas Sumneris 9, Dovydas Giedraitis 8, Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 6, Danielius Lavrinovičius 3.

„AS Monaco“: Mike‘as Jamesas 25 (8 atk. kam.), Jaronas Blossomgame‘as 13, Elie Okobo 12 (0/4 trit.), Alpha Diallo 11 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 24 n.b.), Petras Cornelie 9.

Padėję ranką ant širdies, turėtume padėkoti Donatui Motiejūnui. Jis padarė, ką galėjo.