Klaipėdos „Neptūnas“ (7-6) iškovojo svarbią pergalę FIBA Čempionų lygos rungtynėse Graikijoje bei išsaugojo šansus prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.

Nuo pirmųjų minučių priekyje buvę Kazio Maksvyčio auklėtiniai 82:69 (26:15, 22:24, 12:11, 22:19) pranoko Patrų „Promitheas“ (8-5) ekipą.

Uostamiesčio krepšininkai savo pranašumą ėmė įrodinėti nuo pirmųjų minučių – Kyle‘as Weaveris per pirmą ketvirtį pelnė 10 taškų, Deividas Gailius pridėjo 7, o „Neptūnas“ greitai įgijo dviženklį pranašumą – 26:15.

Uraganinis „Neptūno“ puolimas per pirmąsias 14 minučių graikams atseikėjo net 42 taškus (42:23). Vis dėlto „Promitheas“ ketvirtį užbaigė spurtu 16:6. Klaipėdiečių persvara po dviejų kėlinių siekė 9 taškus – 48:39.

Trečiasis ketvirtis nepasižymėjo pirmiems dviem kėliniams įprastu rezultatyvumu. Nors K. Maksvyčio auklėtiniai įmetė tik 12 taškų, tačiau to pakako, kad klaipėdiečiai prieš lemiamas 10 minučių turėtų dviženklį pranašumą – 60:50.

Paskutinis kėlinys prasidėjo „Neptūno“ spurtu – „Promitheas“ treneris Makis Giatras užsidirbo techninę pražangą, Patrų puolėjas Tony Meieris buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai atitrūko per 16 taškų (68:52).

Noea Graikijos ekipa dar bandė kabintis „Neptūnui“ į atlapus, tačiau varžovus atšaldė Osvaldo Olisevičiaus ir D. Gailiaus tolimi metimai, taip įtvirtinę uostamiesčio komandos pergalę.

Pergalingame mače naudingumu išsiskyrė Jerai Grantas ir Deividas Gailius. Amerikietis pelnė 13 taškų, atkovojo 1č ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei surinko 26 naudingumo balus. D. Gailius pridėjo 19 taškų (4/4 trit.) bei 24 efektyvumo balus.

Kitą susitikimą uostamiesčio krepšininkais žais artėjantį šeštadienį, kuomet „Betsafe–LKL“ rungtynėse namuose priims Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ atstovus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19 (4/4 trit.), Kyle‘as Weaveris 15, Jerai Grantas 13 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 10.

„Promitheas“: Rionas Brownas 15 (15 atk. kam.), Langstonas Hallas ir Leonidas Kaselakis – po 13.